Islandský ledovec Jökulsárlón: Chladná ledová celebrita

16.03.2015 - Martin Reichman

Jökulsárlón je nepochybně jedno z nejúchvatnějších míst na Islandu. Své o tom ví i francouzský fotograf Nicolas Brousse, který se sem vydal, aby pořídil snímky zdejší ledovcové jeskyně. Jeskyně je přístupná jenom polovinu roku, přesněji řečeno od listopadu do března, kdy obrovské množství vody tekoucí uvnitř jeskyně dostatečně zamrzne a vytvoří tak bezpečnou cestu do útrob tohoto ledového chrámu.

Ledovec Jökulsárlón a nejbližší okolí národního parku Vatnajökull, tvoří vděčné prostředí pro filmaře, natáčely se zde scény k bondovce Vyhlídka na vraždu, jeden z příběhů akční hrdinky Lary Croft a scény k filmu režiséra Christophera Nolana - Batman začíná.

Ledovcová jeskyně Jökulsárlón -

Ledovcová jeskyně Jökulsárlón -

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907