Islandský ledovec Jökulsárlón: Chladná ledová celebrita

16.03.2015 - Martin Reichman

Jökulsárlón je nepochybně jedno z nejúchvatnějších míst na Islandu. Své o tom ví i francouzský fotograf Nicolas Brousse, který se sem vydal, aby pořídil snímky zdejší ledovcové jeskyně. Jeskyně je přístupná jenom polovinu roku, přesněji řečeno od listopadu do března, kdy obrovské množství vody tekoucí uvnitř jeskyně dostatečně zamrzne a vytvoří tak bezpečnou cestu do útrob tohoto ledového chrámu.

Ledovec Jökulsárlón a nejbližší okolí národního parku Vatnajökull, tvoří vděčné prostředí pro filmaře, natáčely se zde scény k bondovce Vyhlídka na vraždu, jeden z příběhů akční hrdinky Lary Croft a scény k filmu režiséra Christophera Nolana - Batman začíná.

Ledovcová jeskyně Jökulsárlón -

Ledovcová jeskyně Jökulsárlón -

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mladý krab pobřežní v typicky zelené barvě

Věda
Historie
Vesmír

Welwitschie podivná je jediným rostlinným druhem svého rodu. Tato dvoudomá rostlina má většinou pouze dva protilehlé, stále dorůstající listy.

Příroda

Nebeská houpačka 

kategorie: Křídla | kde: Rakousko | autor: Philip Platzer

Každé dítě se chce houpat výš a ještě výš, až se nohama dotkne nebe. Marco Fürst to dotáhl nejdál, když se 1 500–2 000 metrů nad zemí zhoupl na stometrové lanové houpačce zavěšené na horkovzdušném balonu.

Revue

U rostlinných přípravků úřady nevyžadují před jejich uvedením na trh klinické testy účinnosti.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907