Jak na žraloky? Austrálie nasazuje pokročilé sonary a drony

26.10.2015 - Stanislav Mihulka

Nový Jižní Wales nechce žraloky likvidovat, ale bude je hlídat pomocí moderních technologií


Reklama

V Austrálii se zatím odehrálo daleko nejvíc nevyprovokovaných smrtelných útoků žraloků na světě. Jenom v Novém Jižním Walesu se letos odehrálo celkem 13 útoků, jejichž následkem bylo 1 úmrtí a 7 zraněných. Jejich plážová turistika tím nepochybně trpí.

Nový Jižní Wales se rozhodl, že nechce žraloky vybíjet a namísto toho zveřejnil dlouhodobý plán řešení problému se žraloky, který zahrnuje pokročilé sonary a drony hlídkující nad plážemi.

Náklady by měly činit kolem 16 milionů australských dolarů. Odborníci doufají, že spolehlivě ochrání plavce a surfaře, a zároveň minimalizuje nebezpečí pro samotné žraloky. Australské žraloky čeká značení a sledování jejich aktuálního pohybu, zatímco sonary a drony budou hlídat místa jejich častých útoků.

  • Zdroj textu:

    Discovery News

  • Zdroj fotografií: Flickr / Lee

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ženské a mužské mozky se v průběhu orgasmu chovají téměř stejně. Skenování mozků pomocí pozitronové emisní tomografie (PET) a magnetické resonance (MR) ukázalo, že rozsáhlé oblasti mozkové kůry během orgasmu dočasně utlumí svou aktivitu.

Zajímavosti

Úchvatné barvy kolibříka žlutohrdlého (Chrysolampis mosquitus) vyniknou zejména při čelním pohledu.

Příroda
Historie

Obrázek zachycuje pohled na planetu Proxima b, která obíhá kolem hvězdy Proxima Centauri, Sluneční soustavě nejbližší sousední hvězdy. Na obloze, na obrázku nahoře vpravo od Proximy, je patrná rovněž dvojhvězda Alfa Centauri AB

Vesmír
Zajímavosti

„Pekelný mravenec“ Ceratomyrmex ellenbergeri lovící příbuzného švábů Caputoraptor elegans.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907