Jak na žraloky? Austrálie nasazuje pokročilé sonary a drony

26.10.2015 - Stanislav Mihulka

Nový Jižní Wales nechce žraloky likvidovat, ale bude je hlídat pomocí moderních technologií


Reklama

V Austrálii se zatím odehrálo daleko nejvíc nevyprovokovaných smrtelných útoků žraloků na světě. Jenom v Novém Jižním Walesu se letos odehrálo celkem 13 útoků, jejichž následkem bylo 1 úmrtí a 7 zraněných. Jejich plážová turistika tím nepochybně trpí.

Nový Jižní Wales se rozhodl, že nechce žraloky vybíjet a namísto toho zveřejnil dlouhodobý plán řešení problému se žraloky, který zahrnuje pokročilé sonary a drony hlídkující nad plážemi.

Náklady by měly činit kolem 16 milionů australských dolarů. Odborníci doufají, že spolehlivě ochrání plavce a surfaře, a zároveň minimalizuje nebezpečí pro samotné žraloky. Australské žraloky čeká značení a sledování jejich aktuálního pohybu, zatímco sonary a drony budou hlídat místa jejich častých útoků.

  • Zdroj textu:

    Discovery News

  • Zdroj fotografií: Flickr / Lee

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Hackeři ovládají mnoho důmyslných způsobů, jak se dostat k vašim citlivým údajům.

Zajímavosti

Do největší floridské zoo zavítala tento týden veterinární zubařka Jamie Berningová. Do jejího zubařského křesla zde během tří dnů usedla (či spíše ulehla) pestrá směsice zvířecích obyvatel. Doktorka Berningová se zde v rámci „týdne zubů“ podívala na zoubek gorilímu samci, lvici, šimpanzovi, tapírovi, vydře nebo třeba hrabáči kapskému.

Revue

S velkými pelagornitidy se další ptáci Antarktidy období eocénu nemohli vůbec měřit

Věda

Tato kreveta harlekýn by podle některý zoologové měla být samostatným druhem Hymenocera elegans, který je jasně rozlišitelný podle modrých okrajů skvrn.

Příroda

Cesta mezihvězdného poutníka Sluneční soustavou.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907