Jak probíhal zátěžový test nového mostu v Číně

17.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Zbrusu nový, 1,6 kilometru dlouhý most přes čínskou Modrou řeku minulý týden otestovali její stavitelé. Zátěžový test obstaralo 54 plně naložených nákladních automobilů a zkouška trvala až do časného rána. Průběh testu byl snímán více než 500 čidly rozmístěnými na kritických místech mostu. Po vyhodnocení testů bude nový most spojovat nejlidnatější město ve střední Číně - Wu-chan s důležitou provincií Chu-pej.

Celá stavba vyšla na 651 milionů amerických dolarů a výstavba trvala 30 měsíců. Otevření nového mostu je naplánováno na 28. prosince tohoto roku. Před 44 lety byla svědkem podobného testu i Praha, v listopadu 1970 byla podobným způsobem provedena statická zatěžovací zkouška Nuselského mostu. Na Nuselský most tehdy vyjelo 66 tanků.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907