Jak probíhá příprava na nejtvrdší adventure závod na světě

08.04.2015 - Martin Reichman

Více než tisíc kilometrů dlouhá trasa, vedoucí přes nevyšší vrcholy Evropy, čeká na paraglidisty v nejtvrdším adventure závodu na světě. Podívejte se, jak vypadá příprava na tento extrémní závod


Reklama

Red Bull X-Alps je závod s přívlastkem nejtvrdšího adventure závodu na světě. Účastní se ho dvoučlenná družstva - pilot a jeho doprovod. Trasa závodu vede z rakouského Salzburgu přes několik otočných bodů až do cíle v Monaku.

Celková vzdušná vzdálenost od startu do cíle se pohybuje, v závislosti na zvolených otočných bodech, kolem 850 kilometrů. Ve skutečnosti ale závodníci absolvují hodně přes tisíc kilometrů. Jediným povoleným dopravním prostředkem pilota je jen jeho paraglidingové křídlo a jeho nohy.

Aby závod byl regulérní, každý závodník má u sebe přístroj GPS, který pomocí mobilního telefonu neustále vysílá informace o pohybu závodníka. To je důležité zejména pro bezpečnost závodníků, ale i velice atraktivní pro sledování online závodu na internetu.

Závod trvá podle povětrnostních podmínek a zvolené trasy přibližně 12 až 15 dnů, maximálně však 20 dnů. Během závodu závodníci překonávají alpský masív a pohybují se na území několika států. Po dosažení cíle prvním závodníkem mají ostatní soupeři 48 hodin na to, aby se dostali do cíle. Poté je závod ukončen. Letošní ročník Red Bull X-Alps startuje 5. června.

Reklama

  • Zdroj textu:

    redbull.com

  • Zdroj fotografií: redbull.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pokud jde o zničující výbuchy obávaného řeckého vulkánu Santorini, stoupající hladina oceánu jejich riziko podle vědců tlumí.

Věda

<p>Správným jídelníčkem lze psychickým poruchám předcházet, nebo je i zmírňovat.</p>

Zajímavosti

V důsledku globálního oteplování se stále víc dostávají do vzájemného kontaktu medvěd hnědý (Ursus arctos) s medvědem ledním (Ursus maritimus). Kříženci, kteří se začínají objevovat, mají přezdívku „pizzly“.

Příroda

Edward IV. a lancasterští uprchlíci ukrývající se v opatství Tewkesbury.

Historie
Revue

Raketa Atlas V s kosmickou lodí Boeing CST-100 Starliner na floridské základně Cape Canaveral Air Force Station.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907