Jak probíhá příprava na nejtvrdší adventure závod na světě

08.04.2015 - Martin Reichman

Více než tisíc kilometrů dlouhá trasa, vedoucí přes nevyšší vrcholy Evropy, čeká na paraglidisty v nejtvrdším adventure závodu na světě. Podívejte se, jak vypadá příprava na tento extrémní závod


Reklama

Red Bull X-Alps je závod s přívlastkem nejtvrdšího adventure závodu na světě. Účastní se ho dvoučlenná družstva - pilot a jeho doprovod. Trasa závodu vede z rakouského Salzburgu přes několik otočných bodů až do cíle v Monaku.

Celková vzdušná vzdálenost od startu do cíle se pohybuje, v závislosti na zvolených otočných bodech, kolem 850 kilometrů. Ve skutečnosti ale závodníci absolvují hodně přes tisíc kilometrů. Jediným povoleným dopravním prostředkem pilota je jen jeho paraglidingové křídlo a jeho nohy.

Aby závod byl regulérní, každý závodník má u sebe přístroj GPS, který pomocí mobilního telefonu neustále vysílá informace o pohybu závodníka. To je důležité zejména pro bezpečnost závodníků, ale i velice atraktivní pro sledování online závodu na internetu.

Závod trvá podle povětrnostních podmínek a zvolené trasy přibližně 12 až 15 dnů, maximálně však 20 dnů. Během závodu závodníci překonávají alpský masív a pohybují se na území několika států. Po dosažení cíle prvním závodníkem mají ostatní soupeři 48 hodin na to, aby se dostali do cíle. Poté je závod ukončen. Letošní ročník Red Bull X-Alps startuje 5. června.

Reklama

  • Zdroj textu:

    redbull.com

  • Zdroj fotografií: redbull.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Oceánský lapač Jenny v akci - během 12týdenní mise se mu podařilo z oceánu odstranit 10 tisíc tun odpadu.

Zajímavosti

Plynný obr 2M0437b se zrodil před pouhými několika miliony let (ilustrativní foto).

Vesmír

Žravost a obrovská pusa vysloužily rohatce brazilské (Ceratophrys cornuta) přiléhavou přezdívku „Pac-Man“ – podle jedné z prvních počítačových her, v níž nenasytný puntík s velkou pusou probíhá bludištěm a polyká vše, co se mu postaví do cesty.

Příroda
Věda

<p>Polární záře oblohu rozsvítí neonovým světlem. V Laponsku je lze pozorovat hlavně v zimě. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Cestování

Ženský akt ležící na břiše z roku 1917 od Egona Schieleho.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907