Jak si zdobí kulomet pancéřoví granátníci divize Großdeutschland

30.09.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Pancéřoví granátníci náležící k divizi tankových granátníků Großdeutschland se vezou na SdKfz 251 a nelze si nevšimnout originální výzdoby ochranného štítu kulometu MG 34. Jelikož je snímek datován pouze rokem 1944, není možné přesně určit, kde vznikl. První polovinu zmíněného roku strávila divize na jižním úseku východní fronty, aby se v srpnu přesunula na sever (byť jako součást skupiny armád Střed) a ke konci roku se účastnila obraných bojů v okolí litevského přístavu Klajpeda. Zbývá ještě dodat, že po většinu roku 1944 divizi velel uznávaný a schopný generálporučík Hasso von Manteufel.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907