Jak vypadají místa z románu Marťan: Zde stála základna Marka Watneyho

06.10.2015 - Martin Reichman


Reklama

Filmový Marťan má za sebou úspěšnou premiéru, jen v Česku si během prvního víkendu nenechalo příběh Marka Watneyho ujít téměř 59 tisíc diváků. Filmové zpracování bestselleru Andyho Weira má patrně také fanoušky přímo v NASA. Během posledních měsíců se na oficiálních stránkách vesmírné agentury objevily desítky příspěvků odkazujících na knihu a její filmové zpracování.

Patří mezi ně i tento nejnovější snímek oblasti nazvané Acidalia Planitia, kde hlavní hrdina strávil podstatnou část svého nedobrovolného pobytu na Marsu. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    NASA

  • Zdroj fotografií: NASA/JPL-Caltech/Univ. ArizonaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907