Jeden voják jako druhý: Íránci slavili Den armády

06.09.2014 - Martin Reichman


Reklama

I takhle může vypadat vojenská přehlídka. Maskovaní vojáci Íránské armády pochodují na přehlídce, na kterou osobně dohlížel bývalý prezident Mahmúd Ahmadínežád. Převážnou většinu současné výbavy Íránské armády tvoří zbraně ruské výroby. Na přehlídce konané u příležitosti Dne armády se proto kromě pozemních vojsk objevily také ruské nadzvukové stíhačky MiG-29. Írán se od roku 1992 snaží dosáhnout vojenské soběstačnosti, na teheránském náměstí proto byly k vidění i bezpilotní drony H-110 Sarir a balistické rakety Sejjil pravděpodobně vyrobené v Íránu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907