Jen pro dva: Nejmenší restaurace na světě

16.09.2013 - Jan Miklín


Reklama

Obědváte rádi v klidu a soukromí, a přesto se nedokážete vzdát jídla v restauraci? Pak nesmíte minout restauraci Solo per Due v italské vesničce Vacone ležící asi hodinu cesty severně od Říma. V budově z 19. století, obklopené základy staré římské vily a hájem s palmami z celého světa, stojí v bohatě vyzdobené místnosti pouhý jeden stůl a u něj dvě křesla. Žádné fronty, žádné čekání, až si vás číšník všimne. A tu chvíli, než kuchaři uvaří vybrané jídlo z čerstvých místních surovin, můžete strávit třeba na terase a kochat se pohledem do údolí, posetého vinohrady a olivovými háji. A na co tahle romantika přijde? Pokud se spokojíte se základními víny a obejdete bez šampaňského, pak bude stačit 500 EUR za oba.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Opevněný palác Amer sloužil v letech 1592–1728 jako sídlo vládnoucích mahárádžů.

Zajímavosti

Objímání v experimentu. Vlevo objetí křížem

Věda

Modropláštníci nádherní (Malurus cyaneus) zpívají svým nevylíhlým zárodkům zvláštní signál, který je obranou proti hnízdnímu parazitizmu kukačky bronzové (Chalcites basalis).

Příroda

Jedna z dávných galaxií, objevených v rádiové oblasti

Vesmír
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907