Jen pro odvážné: Údržba vyhlídkové lávky Grand Canyonu

30.03.2014 - Jan Miklín


Reklama

Z prosklené lávky Grand Canyon Skywalk se otevírá jeden z nejhezčích pohledů na světoznámý kaňon, který dokonale umožňuje vychutnat jeho hloubku. Na řeku Colorado se odvážlivci dívají z více jak tisícimetrové výšky a přímo pod nohama mají okolo 350 metrů volného prostoru. Najednou na ni může vstoupit 120 osob, ale z bezpečnostních důvodů je nosnost téměř dvojnásobná. Lávka, postavená v roce 2007, však občas vyžaduje údržbu a práce na čtyřiceti skleněných panelech je teprve výzvou. 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907