Jetmani opět řádí: V Dubaji se proletěli vedle obřího Airbusu A380

09.11.2015 - XDubai


Reklama

V roce 2006 se stal prvním člověkem, který si osedlal Jetpack, v roce 2011 s ním jako první přeletěl Grand Canyon a nyní tento bývalý švýcarský stíhací pilot opět posouvá hranice lidských možností. Yves Rossy, přezdívaný Jetman, spolu se svým létajícím komplicem Vince Reffetem předvedli nad Dubají, že mohou svými leteckými schopnostmi směle konkurovat takovému obrovi, jakým je v současnosti největší osobní dopravní letadlo světa - Airbus A380. Jejich nejnovější akrobatické představení se odehrálo ve výšce více než 1 200 metrů nad zemí. 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907