Jetway Hotel: Luxusní nocleh na letišti

30.07.2013 - Jan Miklín

Katarské aerolinie patří k nejlepším na světě a stejně tak šejkové neustále vylepšují i letiště v Dauhá. Posledním výstřelkem, který má přilákat více náročných pasažérů, jsou futuristicky vypadající mobilní hotely pro pasažéry privátních tryskáčů


Reklama

Při cestách za obchodními schůzkami může cesta ucpanými silnicemi z letiště do centra města zabrat více času, než vlastní jednání. S nápadem, jak ušetřit businessmanům vzácný čas, přišli v Dauhá a vypracování projektu mobilních hotelů zadali srbské architektce Margotě Krasojevic. Idea byla jednoduchá: namísto dlouhé cesty do hotelu stačí cestovateli jen pár kroků do mobilního, avšak dostatečně luxusního hotelu, ideálního pro krátké, jednodenní pobyty. Po odletu hostů jej personál letiště jednoduše zaparkuje v hangáru.

Design hotelu na kolečkách připomíná „trubice“ pro nástup a výstup do letadla svou strukturou, tvořenou třemi do sebe zasouvanými díly. Důraz byl kladen na nezávislost zařízení: pro další použití je filtrována dešťová voda, výrobu elektrické energie obstarávají fotovoltaické panely a osvětlení zajišťují úsporné a programovatelné LED světla. To všechno je zabaleno do designu vesmírné lodi z budoucnosti, který má podle slov architekty „stírat hranice mezi virtuálním a realitou“. Můžeme se nechat překvapit, kdy bude tento koncept přeměněn ve skutečnost.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency: Margot Krasojevic

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907