Jetway Hotel: Luxusní nocleh na letišti

30.07.2013 - Jan Miklín

Katarské aerolinie patří k nejlepším na světě a stejně tak šejkové neustále vylepšují i letiště v Dauhá. Posledním výstřelkem, který má přilákat více náročných pasažérů, jsou futuristicky vypadající mobilní hotely pro pasažéry privátních tryskáčů


Reklama

Při cestách za obchodními schůzkami může cesta ucpanými silnicemi z letiště do centra města zabrat více času, než vlastní jednání. S nápadem, jak ušetřit businessmanům vzácný čas, přišli v Dauhá a vypracování projektu mobilních hotelů zadali srbské architektce Margotě Krasojevic. Idea byla jednoduchá: namísto dlouhé cesty do hotelu stačí cestovateli jen pár kroků do mobilního, avšak dostatečně luxusního hotelu, ideálního pro krátké, jednodenní pobyty. Po odletu hostů jej personál letiště jednoduše zaparkuje v hangáru.

Design hotelu na kolečkách připomíná „trubice“ pro nástup a výstup do letadla svou strukturou, tvořenou třemi do sebe zasouvanými díly. Důraz byl kladen na nezávislost zařízení: pro další použití je filtrována dešťová voda, výrobu elektrické energie obstarávají fotovoltaické panely a osvětlení zajišťují úsporné a programovatelné LED světla. To všechno je zabaleno do designu vesmírné lodi z budoucnosti, který má podle slov architekty „stírat hranice mezi virtuálním a realitou“. Můžeme se nechat překvapit, kdy bude tento koncept přeměněn ve skutečnost.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency: Margot KrasojevicDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907