Jimmy Hendrix z písku: Nezvyklý sochařský festival

29.07.2013 - Jan Miklín

<p>Žalovaný majitel prádelny Chung Jin-nam si mohl po skončení soudu konečně oddechnout.</p>

Žalovaný majitel prádelny Chung Jin-nam si mohl po skončení soudu konečně oddechnout.


Reklama

Na plážích anglického Brightonu se setkali velikáni světové hudby od Beethovena po Jimmyho Hendrixe. Tématem šestého ročníku „písečného festivalu“, na němž patnáct profesionálních sochařů vytváří sochy s využitím pouze písku a vody, je totiž hudba. Dílo, na které bylo použito čtyři tisíce tun písku, ale nevydrží věčně. I když organizátoři tvrdí, že písečné sochy by přežily i více jak rok a ani déšť jim neuškodí, na konci září nastoupí buldozery a ze soch se zase stane pískoviště. Pláže ožijí až zase za rok.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907