Jimmy Hendrix z písku: Nezvyklý sochařský festival

29.07.2013 - Jan Miklín

<p>Žalovaný majitel prádelny Chung Jin-nam si mohl po skončení soudu konečně oddechnout.</p>

Žalovaný majitel prádelny Chung Jin-nam si mohl po skončení soudu konečně oddechnout.


Reklama

Na plážích anglického Brightonu se setkali velikáni světové hudby od Beethovena po Jimmyho Hendrixe. Tématem šestého ročníku „písečného festivalu“, na němž patnáct profesionálních sochařů vytváří sochy s využitím pouze písku a vody, je totiž hudba. Dílo, na které bylo použito čtyři tisíce tun písku, ale nevydrží věčně. I když organizátoři tvrdí, že písečné sochy by přežily i více jak rok a ani déšť jim neuškodí, na konci září nastoupí buldozery a ze soch se zase stane pískoviště. Pláže ožijí až zase za rok.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907