Barevní mravenci: Nečekaný výsledek sirupového experimentu

08.10.2014 - Martin Reichman


Reklama

Rčení „jste to, co jíte“ platí v případě těchto mravenců téměř dokonale. Průsvitným tvorečkům se po pozření barevných kapek sirupu zbarvilo tělo do úžasných odstínů. Autorem této fotografie je Američan Mohamed Babu, kterého na zajímavý úkaz upozornila jeho žena Shameem. Ta si všimla, že mravencům po pozření vylitého mléka zbělala těla. Mohamed Babu proto na zahradě přichystal kapky různobarevného sirupu a čekal. Výsledek jeho podařeného experimentu vidíte sami.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Mohamed Babu, tumblr

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907