K mání je nejlepší sporťák všech dob. Stojí neuvěřitelných 52 milionů

13.08.2014 - Martin Reichman

Hledáte investiční příležitost? Již zítra si můžete koupit superluxusní Ferrari 250 GTO. Stačí k tomu maličkost – zhruba 52 milionů korun.


Reklama

Ferrari 250 GTO dlouhodobě patří k nejvyhledávanějším a nejvíce ceněným automobilům. V letech 1962 až 1964 jich bylo vyrobeno pouhých 39 kusů pro závodní třídu Group 3 Grand Touring Car. Na tuto skutečnost ostatně odkazuje i samotný název, který je zkratkou slov Gran Turismo Omologato. Nový vůz stál tehdy 18 tisíc dolarů a kupující musel být osobně schválen Enzo Ferrarim. Ferrari 250 GTO bylo zvoleno časopisem Sports Car International nejlepším sportovním autem všech dob a také nejlepším Ferrari všech dob.

Aukce vozu začíná ve čtvrtek 14. srpna v 5:30 pacifického času, tedy zhruba v 14:30 našeho času a nabízet jej bude kalifornská aukční síň Bonhams.

  • Zdroj textu:

    bonhams.com

  • Zdroj fotografií: Wikimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907