K mání je nejlepší sporťák všech dob. Stojí neuvěřitelných 52 milionů

13.08.2014 - Martin Reichman

Hledáte investiční příležitost? Již zítra si můžete koupit superluxusní Ferrari 250 GTO. Stačí k tomu maličkost – zhruba 52 milionů korun.


Reklama

Ferrari 250 GTO dlouhodobě patří k nejvyhledávanějším a nejvíce ceněným automobilům. V letech 1962 až 1964 jich bylo vyrobeno pouhých 39 kusů pro závodní třídu Group 3 Grand Touring Car. Na tuto skutečnost ostatně odkazuje i samotný název, který je zkratkou slov Gran Turismo Omologato. Nový vůz stál tehdy 18 tisíc dolarů a kupující musel být osobně schválen Enzo Ferrarim. Ferrari 250 GTO bylo zvoleno časopisem Sports Car International nejlepším sportovním autem všech dob a také nejlepším Ferrari všech dob.

Aukce vozu začíná ve čtvrtek 14. srpna v 5:30 pacifického času, tedy zhruba v 14:30 našeho času a nabízet jej bude kalifornská aukční síň Bonhams.

Reklama

  • Zdroj textu:

    bonhams.com

  • Zdroj fotografií: WikimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907