K mání je nejlepší sporťák všech dob. Stojí neuvěřitelných 52 milionů

13.08.2014 - Martin Reichman

Hledáte investiční příležitost? Již zítra si můžete koupit superluxusní Ferrari 250 GTO. Stačí k tomu maličkost – zhruba 52 milionů korun.


Reklama

Ferrari 250 GTO dlouhodobě patří k nejvyhledávanějším a nejvíce ceněným automobilům. V letech 1962 až 1964 jich bylo vyrobeno pouhých 39 kusů pro závodní třídu Group 3 Grand Touring Car. Na tuto skutečnost ostatně odkazuje i samotný název, který je zkratkou slov Gran Turismo Omologato. Nový vůz stál tehdy 18 tisíc dolarů a kupující musel být osobně schválen Enzo Ferrarim. Ferrari 250 GTO bylo zvoleno časopisem Sports Car International nejlepším sportovním autem všech dob a také nejlepším Ferrari všech dob.

Aukce vozu začíná ve čtvrtek 14. srpna v 5:30 pacifického času, tedy zhruba v 14:30 našeho času a nabízet jej bude kalifornská aukční síň Bonhams.

Reklama

  • Zdroj textu:

    bonhams.com

  • Zdroj fotografií: WikimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Příslušníci americké námořní pěchoty ve Vietnamu, kde docházelo k desítkám případů fraggingu. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Marines, CC0)

Válka

Archeologové se domnívají, že reliéf znázorňuje náčelníka, který se během rituálu nachází v transu a předvádí řev jaguára. (foto: Centro INAH TabascoCC0)

Věda

Hraje i svítí

Numi 2 | kde: USA | cena: 135 tisíc korun 

Zatímco jiné toalety překvapují vzhledem, tvarem či použitými materiály, cena modelu Numi 2 od společnosti Kohler odráží jeho funkčnost. Záchod dostal do vínku pohybové senzory, a automaticky tak zvedá poklop. Prkénko je samozřejmě vyhřívané a nastavit si lze také následnou očistu, tedy teplotu proudu vody a vysoušení teplým vzduchem. Pokud navíc při „sezeních“ očekáváte specifickou atmosféru místnosti, jistě vás potěší, že Numi 2 nabízí volitelné osvětlení a bluetooth reproduktor, který vám přehraje oblíbenou hudbu. (foto: Profimedia)

Revue

Vizualizace budoucí ruské vesmírné stanice. (foto: Roskosmos, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Dobrodružství jeho všedního života by nejspíš vydalo na desítky autobiografických románů, on však o sobě napsal jen jediný: knihu Storia della mia vita – Dějiny mého života. (foto: Wikimedia Commons, Kelly GalbraithCC BY-SA 4.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907