Kadeti utržení z řetězu: Polštářová bitva, která se vymkla kontrole

01.11.2015 - redakce 100+1


Reklama

Polštářová pranice v americkém West Pointu slouží k utužení kolektivu, kadeti si při ní mají odpočinout od klasického konfliktu a projednou se z války vrátit bez ztrát na životech. Letos si však jistá skupinka nastrkala do polštářů těžké předměty, a neškodná zábava se rázem změnila v masakr: 24 vojáků skončilo v bezvědomí, objevila se také řada vykloubených rukou i jedna zlomená noha. Navzdory této smutné statistice nečeká kadety žádný trest a za rok se bude konat další ročník.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907