Kaskadérský kousek: Procházka po nakloněném stěžni

11.03.2014 - Jan Miklín


Reklama

Když si silný vítr a rozbouřené moře pohrávaly se sportovní jachtou Daredevila Thomsona, dostal britský jachtař náhlý nápad. Při jednom z extrémních náklonů lodě vyběhl po jejím třicetimetrovém stěžni na samou jeho špičku, z níž pak skočil do vody. „V nevyšším bodě jsem byl devět metrů nad hladinou,“ popisuje jachtař. „Vzhledem k tomu, že se normálně bojím výšek, to nebyl moc dobrý nápad,“ směje se nad kaskadérským kouskem, který uskutečnil bez jištění. Na opakování si tedy nejspíše budeme muset nějakou dobu počkat.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Samečci australských delfínů Sousa sahulensis nabízejí samičkám dar, který nelze prakticky využít, ale slouží jako důkaz síly a zdatnosti. (foto: Shutterstock)

Příroda

Protoplanetární disk u mladé hvězdy FU Orionis. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Kosterní pozůstatky uvnitř pohřební jeskyně Hagios Charalambos. (foto: INSTAP Academic Press, BetancourtCC BY 4.0)

Věda

Legenda aviatiky

Louise Blériota není ve světě létání potřeba představovat – do dějin se zapsal už v roce 1909 jako první člověk, který v letadle překonal kanál La Manche. Nemusíme asi dodávat, že šlo o stroj vlastní konstrukce, jehož repliku nesoucí název Blériot XI je dnes možné obdivovat na různých leteckých dnech po celé Evropě.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907