Katastrofické vize: Když na Londýn udeří příroda

06.09.2013 - Jan Miklín


Reklama

Jak by vypadalo Trafalgarské náměstí, kdyby Velkou Británii zasáhla doba ledová? Nebo po Temži přišla mohutná rozbouřená vlna, zaplavující budovy Parlamentu, Big Ben a další části nábřeží řeky? Takové otázky si položili tvůrci dokumentárního seriálu Perfect Strorms: Katastrofy, které mění svět a pokusili se na ně odpovědět sérií digitálně upravených fotografií či spíše už obrazů. Výsledkem je pětice vizí kanadského umělce Steva McGhee, kromě výše zmíněných znázorňujících Edinburgh zasažený tornády, Londýn bombardovaný meteority a zřícení moderní sochy Anděla severu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Revue

Čínské prasečí farmy jsou bohatým zdrojem chřipkových virů.

Věda

Ve viditelném světle

Na takovýto vzhled M31 jsme zvyklí od dob větších pozemních dalekohledů. Hvězdný ostrov v Andromedě dělí od Země asi 2,5 milionu světelných roků a jeho průměr astronomové určili na 230 tisíc světelných let. Jedná se o spirální galaxii, která je vůči našemu pohledu částečně skloněná. Její hmotnost se pohybuje v rozpětí 300–400 miliard hmotností Slunce (nepočítaje temnou hmotu). M31 a Mléčná dráha představují dva největší objekty v Místní skupině. Navzájem se k sobě přibližují a zhruba za čtyři miliardy roků postupně splynou v jednu velkou eliptickou galaxii.

Vesmír

Pes ušatý je v angličtině pojmenován „Bat-eared fox“, tedy „liška s netopýříma ušima“. Sluch této psovité šelmy je skutečně mimořádný.

Příroda
Zajímavosti
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907