Katastrofické vize: Když na Londýn udeří příroda

06.09.2013 - Jan Miklín


Reklama

Jak by vypadalo Trafalgarské náměstí, kdyby Velkou Británii zasáhla doba ledová? Nebo po Temži přišla mohutná rozbouřená vlna, zaplavující budovy Parlamentu, Big Ben a další části nábřeží řeky? Takové otázky si položili tvůrci dokumentárního seriálu Perfect Strorms: Katastrofy, které mění svět a pokusili se na ně odpovědět sérií digitálně upravených fotografií či spíše už obrazů. Výsledkem je pětice vizí kanadského umělce Steva McGhee, kromě výše zmíněných znázorňujících Edinburgh zasažený tornády, Londýn bombardovaný meteority a zřícení moderní sochy Anděla severu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907