Kdo je nejlepší v analýze obrazu? Člověk ve spolupráci s počítačem

17.08.2015 - Stanislav Mihulka

Tam kde lidé nestíhají a počítače jsou mimo, by mohly vzniknout hybridní týmy lidí a strojů


Reklama

Žijeme ve světě algoritmů, přesto pro nás ale tu a tam zůstává místo, kde jsme stále ještě nejlepší. A můžeme se tam můžeme dobře uplatnit. Například, umělé inteligence stále ještě nejsou moc dobré v analýze obrazu a nedovedou rozpoznat, co je na kterém obrázku to důležité.

Vědci v amerických Národních laboratořích Sandia vyvíjejí hybridní systémy, které tvoří lidský operátor a podpůrná umělá inteligence. Člověk je obvykle skvělý v pochopení obrázků, často ale bývá zahlcen informacemi. Počítače zase sice umějí zpracovat ohromné množství dat, moc praktické inteligence ale zatím ještě nepobrali. Co kdybychom to tedy dali dohromady?

Experti na analýzu obrazů vlastně ani přesně nevědí, jak to sami dělají. Tím pádem je pro programátory neobyčejně obtížné vyvíjet software, který by to uměl taky. Proto by lidé s počítači v týmu mohli být tím nejlepším řešením, alespoň prozatím.

  • Zdroj textu:

    NewScientist

  • Zdroj fotografií: Duke / Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907