Když se ztratíte v útrobách velkého letiště, tak pomůže robot Spencer

28.11.2015 - Stanislav Mihulka

Cestujícím spěchajícím za letadly budou pomáhat robotičtí asistenti programu Spencer


Reklama

Kolem nejednoho z měst se rozrůstají velká letiště, kde není úplně snadné trefit ten správný směr. Stresovaní cestující v takovém případě jistě uvítají pomoc od personálu letiště. A nemusí to vždy být člověk.

Národní letecká společnost Nizozemska KLM proto zahájila vývoj robotických asistentů v programu Spencer, s jehož pomocí se snaží snižovat náklady spojené se zablouděním cestujících. Na vývoji letištních robotů se podílejí badatelé a firmy z pěti evropských zemí.

Robotičtí asistenti Spencer budou vyzbrojeni senzory ke zjišťování aktuální polohy a situace v okolí. Zároveň budou mít k dispozici detailní mapu letiště a budou ochotni pomoct každému, kdo to bude na letišti potřebovat. Od 30. listopadu by je měli začít testovat na mezinárodním letišti Schiphol v Amsterodamu.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Örebro University, Spencer Project

  • Zdroj fotografií: Örebro University

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907