Když se ztratíte v útrobách velkého letiště, tak pomůže robot Spencer

28.11.2015 - Stanislav Mihulka

Cestujícím spěchajícím za letadly budou pomáhat robotičtí asistenti programu Spencer


Reklama

Kolem nejednoho z měst se rozrůstají velká letiště, kde není úplně snadné trefit ten správný směr. Stresovaní cestující v takovém případě jistě uvítají pomoc od personálu letiště. A nemusí to vždy být člověk.

Národní letecká společnost Nizozemska KLM proto zahájila vývoj robotických asistentů v programu Spencer, s jehož pomocí se snaží snižovat náklady spojené se zablouděním cestujících. Na vývoji letištních robotů se podílejí badatelé a firmy z pěti evropských zemí.

Robotičtí asistenti Spencer budou vyzbrojeni senzory ke zjišťování aktuální polohy a situace v okolí. Zároveň budou mít k dispozici detailní mapu letiště a budou ochotni pomoct každému, kdo to bude na letišti potřebovat. Od 30. listopadu by je měli začít testovat na mezinárodním letišti Schiphol v Amsterodamu.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Örebro University, Spencer Project

  • Zdroj fotografií: Örebro University

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když v roce 2014 obsadili bojovníci Islámského státu Mosul, nikdo nevěřil, že se dokážou udržet u moci. Každý rok přesto dokázal vydělat přes 18 miliard korun. Daně vybíral až do poslední chvíle před svým zánikem.

Zajímavosti

Prvorepubliková akcie společnosti Kolben a Daněk

Historie

Palebné přepady kaťuší byly pro Němce překvapením, výbuchy a charakteristický ječivý zvuk raket doplňovaly, zvlášť v noci, světelné efekty.

Válka
Věda

Návrh designu systému TRAuma Care In a Rucksack (TRACIR)

Věda

V rámci druhu jsou k vidění jedinci s modrým nebo zelenomodrým kovovým zbarvením.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907