Kojení na veřejnosti: Většina Britů je pro

20.09.2015 - redakce 100+1

Šestadvacetiletá Emily Ellisová zrušila svatební hostinu v anglickém hotelu Cumberland poté, co jí recepční nedovolila nakojit dítě ve veřejných prostorách


Reklama

Emily a její snoubenec Dan Smith se právě chystali zaplatit za objednaný servis, ale zatímco čekali na pověřeného zaměstnance, jejich třináctitýdenní syn Presley dostal hlad. Recepční následně poslala matku s dítětem na toaletu pro hendikepované se slovy, že kojit na veřejnosti je nevhodné

Budoucích manželů se její jednání natolik dotklo, že svatební hostinu ihned zrušili. Ani omluvy vedení hotelu, které incident označilo za nedorozumění způsobené zaučujícím se personálem, je nepřiměly změnit názor. Emily k tomu řekla: „Tady nešlo o chybu v zaučení, ale o chybu v člověku.“ A dodala, že kromě jejího syna nebyl v hotelu nikdo nucen večeřet na záchodě. 

Ellisová a Smith odmítli i odškodné ve formě dvoudenního pobytu s lázeňskými procedurami a s večeří o třech chodech a hledají pro svůj velký den jiné místo.

Britům veřejné kojení nevadí

K tématu kojení na veřejnosti se vyjádřilo i několik předních osobností Spojeného království. Nigel Farage, europoslanec a lídr Strany nezávislosti Spojeného království, prohlásil, že by ženy během kojení neměly být „otevřeně ostentativní“. Podobně smýšlí i londýnský starosta Boris Johnson, který prohlásil, že by matky při kojení svých dětí na veřejnosti měly být diskrétní.

Bývalý moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson ve svém sloupku pro The Sun zase napsal, že kojení je přirozené. Vzápětí ale dodal, že to je podobné jako s močením: „Když lidé potřebují močit, jdou do malé místnosti, kde jsou v soukromí“.

Statistika ale ukazuje, že pro většinu Britů nepředstavuje kojení na veřejnosti žádný problém. Nejméně jim vadí, když žena kojí na pláži (84 %), na lavičce v parku (79 %) nebo na veřejných místech obecně (77 %). O něco méně pochopení mají pro podobnou situaci v restauraci (59 %), v prostředcích veřejné dopravy (62 %) či na veřejných záchodcích (66 %).

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Za světlou kůži vděčí populace Evropy neandertálcům. Bez jejich genů by její vývoj trval déle.

Zajímavosti

Laboratorní potkani jsou zdatní řidiči. S pomocí vozítek si v experimentu opatřovali pamlsky.

Věda

Zastavení projektu Airborne Laser (s laserovým komplexem na „nose“ Boeingu 747) zbrzdilo úvahy o sestrojení ničivé superzbraně v brzké budoucnosti.

Válka

Srážka galaxií NGC 4676, které se přezdívá Myšky

Vesmír

Karel Kludský starší, Antonínův syn, se svými slony a zebrami roku 1910.

Historie

Ztracené město neboli Ciudad Perdida v Kolumbii

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907