Kokain už je z módy: Trendem dneška je šňupání čokolády

02.03.2015 - Martin Reichman

Milovníci čokolády a šílení experimentátoři jsou nadšení, šňupání čokolády prý navozuje podobné pocity jako při orgasmu


Reklama

Zní to sice bláznivě, ale nejde o apríl, šňupání čokolády je novou módou. Ptáte se, k čemu je to dobré? Lidská chuť se omezuje pouze na rozpoznání pětice základních chutí (sladkou, slanou, kyselou, hořkou a unami), zatímco lidský nos dokáže rozpoznat až bilion různých vůní. Šňupání čokolády je tak nový způsob jak si tuto pochoutku vychutnat.

Sex, čokoláda a rock'n'roll

Praotcem čokoládové módy je Dominique Persoon a nápad prý vznikl na jednom večírku. Dominik se poté pustil do výroby zařízení, které čokoládový prášek vystřelí k nosu. A daří se mu nad očekávání dobře, svého "čoko-šňupače" již prý prodal 25 tisíc kusů. Na internetu lze jeho originální šňupač pořídit za 35 €.

Kromě "čoko-šňupače" je ale zapotřebí také speciálně připravená čokoládová směs. Čistá čokoláda prý byla příliš suchá a nebyla dost výrazná, po přidání chilli byla zase příliš ostrá. Po mnoha pokusech se jako ideální složení ukázala směs čokolády, sušené máty a zázvoru.

Podle Persoona dokáže čokoládový prášek vyvolat stav, který se podobá orgasmu, lékaři toto tvrzení ale zpochybňují a před šňupáním čokolády důrazně varují. Jakákoli cizorodá látka je podle nich pro nosní sliznici v podstatě toxická a hrozí vážnými zdravotními následky.

Reklama

  • Zdroj textu:

    chocolateshooter.be

  • Zdroj fotografií: The Chocolate Line

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907