Konec nudných map: Světové metropole očima umělců

23.07.2013 - Jan Miklín

Dobrá mapa je základem všech cestovních plánů. Dvojice amerických umělců se na kartografii podívala jinýma očima a výsledkem jsou mapy měst, připomínajících umělecká díla


Reklama

Pro Salli Swnidellovou a jejího bratra, Nate Padavicka, je cestování jednou z největších vášní. Spolu pracují v grafickém studiu a nejraději se věnují projektům, které obě vášně – malování a cestování – spojují. Po webu They Draw & Cook, sbírce animovaných receptů z celého světa, přišli s další stránkou: They Draw & Travel shromažďuje kolekci více jak sedmi stovek (a další přibývají) ilustrovaných map, které na web nahrávají umělci z celého světa. Těžko říct, nakolik lze mapy využívat při praktickém cestování, ale nápovědu při hledání konkrétní křižovatky od nich asi nikdo nečeká: mnohem více se jedná o zajímavou inspiraci s vypíchnutím největších zajímavostí a atmosféry daných míst.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: www.theydrawandtravel.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907