Koňská hlava v infračerveném světle

22.04.2013 - Pavel Nygrýn

<p>Vráz se svou výpravou na cestě ke „Smetanovu pohoří“ na Nové Guineji</p>

Vráz se svou výpravou na cestě ke „Smetanovu pohoří“ na Nové Guineji


Reklama

Hubbleův teleskop bude mít za pár dní výročí, do kosmu odstartoval už před 23 lety. Tuhle fotku (v infračerveném spektru) udělal díky instalaci Wide Field Camera 3 při zatím posledním „upgradu“ v roce 2009. Je na ní známá mlhovina Koňská hlava v Orionu – jen v trochu jiných barvách, které ale dávají lepší představu o prostorovém rozložení.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907