Krása dávných obrazů: Rozpohybovaná díla starých mistrů

29.01.2014 - Jan Miklín

Italský režisér Rino Stefano Tagliafierro vytvořil pomocí počítačové animace video, nad kterým se tají dech. Podařilo se mu totiž rozpohybovat klasické obrazy starých mistrů


Reklama

Film doprovází hudba Enrica Ascoliho, a jeho základem jsou obrazy z období od renesance přes romantismus pro neoklasicismus. Ve snímku se objevují díla od několika desítek umělců, sestavená do pásma od nevinného dětství přes žhavou lásku po pochmurné obrazy smrti.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Rino Stefano Tagliafierro

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907