Krása noci: 360° časosběrná panoramata ze všech koutů země

08.07.2014 - Jan Miklín


Reklama

Fotograf Vincent Brady natáčel noční časosběrná panoramata dlouhá léta, pak ale svou techniku posunul o kus dál: sestrojil speciální soustavu čtyři fotoaparátů, které jsou ve spojení se širokoúhlými objektivy schopné pokrýt celých 360°. S ní se pak vydal třeba k wyomingské Devils Tower, do montanského Glacier National Park nebo pískovcových měst amerického jihozápadu. Videa vzniklá spojením tisíců minutu dlouhých expozic krásně ukazují, jak se hvězdy točí okolo Země. Nebo naopak?

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907