Reklama


Křišťálová noc

9 . 11 . 1938

Reklama

V noci z 9. na 10. listopadu 1938 se ulicemi Německa a jím připojených oblastí nesl zvuk tříštícího se skla. Židovští občané bezbranně sledovali, jakjsou ničeny a rabovány jejich synagogy, školy a obchody. Začala Křišťálová noc.

Během tohoto protižidovského pogromu zaútočily německé oddíly na židovské instituce a majetek. Záminkou byl atentát židovského mladíka Herschela Grynszpana na úředníka německého velvyslanectví Ernsta vom Ratha. Události této listopadové noci byly počátkem systematické perzekuce židovského obyvatelstva a zahájily holocaust.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Je libo býčí penis?

„O tom, zda považujeme konkrétní jídlo za pochoutku, nebo za nepoživatelnou nechutnost nerozhoduje jeho chuť, ale kulturní prostředí, z něhož pocházíme“, říká Dr. Samuel West – zakladatel muzea nejnechutnějších jídel ze švédského Malmö.

Revue

Kočičí mumie v egyptské Sakkáře

Věda

Inzeráty zprvu většinou psali muži, pro ženu by podobná praxe byla dehonestující

Historie

Dohromady už letos v Kalifornii shořelo území o rozloze větší, než mají Belgie a Lucembursko dohromady.

Zajímavosti

Zdálky jsem na skalnatém pahorku zahlédl dva mladé kozorožce při hledání potravy. Vydal jsem se za nimi a obcházel kopeček po vrstevnici pořád dokola. Po kozorožcích ani vidu ani slechu. Konečně mě napadlo podívat se taky vzhůru a zjistil jsem, že kozorožec chodil celou dobu po vrstevnici asi tři metry nade mnou a zřejmě se královsky bavil

Příroda

Potulná planeta ve vesmíru

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907