Kruté a nebezpečné autosedačky: Iluze bezpečné náruče

02.01.2015 - redakce 100+1


Reklama

Řada rodičů ve Spojených arabských emirátech odmítá reagovat na bezpečnostní kampaně, jež vyzývají k používání dětských autosedaček. Stále totiž věří, že v náruči je dítě méně ohroženo než v tvrdé sedačce „bez citů“. Dotazovaní lidé většinou uváděli, že jejich matky a babičky by posazení dítěte do sedačky považovaly za kruté a nebezpečné.

Průzkum mimo jiné ukázal, že autosedačku používá pouze jeden z pěti arabských rodičů a ani tito „osvícenci“ v ní své potomky většinou nepřipoutávají. Paradoxní je, že ochota využívat uvedený bezpečnostní prvek klesá s dosaženým vzděláním. Nic na tom nemění ani fakt, že sedačky snižují pravděpodobnost fatálních následků nehody o celých 70 %. Podle rodičů prý navíc zabírají v autě příliš mnoho místa. Situaci pak nenapomáhá ani zákon, jenž zatím použití zmíněného bezpečnostního prvku nenařídil.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907