Krvavá hostina: 70 žraloků tygřích se pustilo do zpívající velryby

26.05.2016 - Eco Abrolhos Tours |Žraločí zátoka je velký mělký záliv na západě Austrálie asi 650 kilometrů od Perthu. Díky své unikátnosti je toto místo součástí světového dědictví UNESCO. Nacházejí se zde například největší pláně mořské trávy na světě a svůj domov zde našla i početná populace mořských krav – dugongů.

Jak již název zátoky napovídá, je Žraločí zátoka především domovem nejobávanějších mořských predátorů – žraloků. Ve zdejší zátoce žije okolo deseti druhů těchto paryb, nejčastěji je zde možné zahlédnout žraloky obrovské a žraloky tygří.

TIP: Originální video: Pohled do tlamy žraloka tygřího

Právě hejno žraloků tygřích se stalo minulý týden vítanou atrakcí pro návštěvníky zátoky – přes 70 těchto predátorů si zde pochutnávalo na těle keporkaka. Žraloci tygří jsou považováni za nejméně vybíravý druh žraloků – sežerou prakticky cokoli a říká se ji proto „mořské popelnice“. Mezi jejich nejčastější kořist patří nejrůznější druhy ryb, korýšů, medúz, chobotnic, menších velryb, pochutná si ale také na jiném žralokovi nebo na mořské želvě.


Další články v sekci