Krymská ulice v Praze: Místo, které musíte navštívit před smrtí

04.09.2015 - redakce 100+1

Deník New York Times zmapoval dvanáct ulic velkých evropských měst, jež musíte navštívit, než zemřete. Na výsledný seznam se probojoval i jeden český zástupce – pražská „hipster tepna“ Krymská


Reklama

Přitom ještě před pár lety nedokázala podle webu New York Times ničím zaujmout – byla to prý špinavá křivolaká ulička. V roce 2010 navíc zavřeli tamní knihkupectví, a z Krymské tak zmizel veškerý kulturní život. Ovšem nikoliv nadobro.

Speciální, poněkud „neučesaná“ atmosféra místa totiž přilákala kavárnu Café v lese a její úspěch následně přivedl do ulice řadu dalších podniků, které se orientují na poněkud náročnější zákazníky. Nakoupíte zde mimo jiné vegetariánské či nezpracované pokrmy, místní galerie prezentují nejen národní, ale i zahraniční umělce, čepuje se tu silný český cider…

Mezi další místa, která byste rozhodně neměli před svou smrtí minout, patří podle NY Times pařížská Rue Georges Lardennois, Grosser Muristalden v Bernu, Rüdesheimer Strasse v Berlíně, Calle 31 de Agosto ve španělském San Sebastianu, Ripa di Porta Ticinese v Miláně, londýnskou Pimlico Road, Rua Nova do Carvalho v portugalském Lisabonu, Itfaiye Caddesi v Istambulu, The Akerselva River v norském Oslu, vídeňskou Kärntner Strasse a Calle Zurbano v Madridu. Do Krymské se zkrátka vrátil život, a její rapidní rozmach jí zajistil dokonce světovou pozornost.

  • Zdroj textu:

    The New York Times

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907