Krysa s prasečím rypáčkem objevena na indonéském Sulawesi

08.10.2015 - Stanislav Mihulka

Svět užasl nad novým hlodavcem z hor indonéského ostrova Sulawesi


Reklama

Sulawesi nebo též Celebes je velký hornatý ostrov v Indonésii, kde se ještě v dnešní době dají objevit podivuhodné věci. Potvrzují to i zoologové, kteří tam nedávno našli podivuhodné hlodavce.

Odborně je pojmenovali Hyorhinomys stuempkei a jsou to krysy, na nichž je nápadný především jejich rypák, připomínající prasečí. Kromě něj zaujmou i dlouhýma ušima a dlouhýma zadníma nohama, s jejichž pomocí možná skáčou.

Podle šťastných objevitelů je příroda na Sulawesi velmi pestrá a rozhodně prý nelze vyloučit další podobné objevy, především ve zdejších horách. Kdo ví, co tam všechno žije.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Louisiana State University, Journal of Mammalogy

  • Zdroj fotografií: Kevin C. Rowe, Senior Curator of Mammals, Museum VictoriaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle většiny svědectví vypadá lochneská příšera jako obří plaz s dlouhým krkem a ploutvemi. Na její sochy lze narazit po celém Skotsku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

V teplejší vodě se daří vodním květům. Barva jezer se mění z modrých odstínů na zelené a hnědé. (foto: Unsplash, Kalen EmsleyCC0)

Věda

Představa stabilní červí díry udržené gravitací a elektromagnetickým polem. (ilustrace: ESO (Scientific American)CC BY-SA 4.0)

Vesmír

Společně s rostoucí poptávkou po exotickém koření, rostl i počet více či méně sofistikovaných podvodů. (foto: Pixabay, CC0)

Historie

Samohybné dělo Bishop vzniklo jako montáž 25liberního kanonu do masivní nástavby na podvozku pěchotního tanku Valentine. (Wikimedia Commons, Imperial War MuseumsCC0)

Válka

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907