Krysa s prasečím rypáčkem objevena na indonéském Sulawesi

08.10.2015 - Stanislav Mihulka

Svět užasl nad novým hlodavcem z hor indonéského ostrova Sulawesi


Reklama

Sulawesi nebo též Celebes je velký hornatý ostrov v Indonésii, kde se ještě v dnešní době dají objevit podivuhodné věci. Potvrzují to i zoologové, kteří tam nedávno našli podivuhodné hlodavce.

Odborně je pojmenovali Hyorhinomys stuempkei a jsou to krysy, na nichž je nápadný především jejich rypák, připomínající prasečí. Kromě něj zaujmou i dlouhýma ušima a dlouhýma zadníma nohama, s jejichž pomocí možná skáčou.

Podle šťastných objevitelů je příroda na Sulawesi velmi pestrá a rozhodně prý nelze vyloučit další podobné objevy, především ve zdejších horách. Kdo ví, co tam všechno žije.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Louisiana State University, Journal of Mammalogy

  • Zdroj fotografií: Kevin C. Rowe, Senior Curator of Mammals, Museum VictoriaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907