Krysa s prasečím rypáčkem objevena na indonéském Sulawesi

08.10.2015 - Stanislav Mihulka

Svět užasl nad novým hlodavcem z hor indonéského ostrova Sulawesi


Reklama

Sulawesi nebo též Celebes je velký hornatý ostrov v Indonésii, kde se ještě v dnešní době dají objevit podivuhodné věci. Potvrzují to i zoologové, kteří tam nedávno našli podivuhodné hlodavce.

Odborně je pojmenovali Hyorhinomys stuempkei a jsou to krysy, na nichž je nápadný především jejich rypák, připomínající prasečí. Kromě něj zaujmou i dlouhýma ušima a dlouhýma zadníma nohama, s jejichž pomocí možná skáčou.

Podle šťastných objevitelů je příroda na Sulawesi velmi pestrá a rozhodně prý nelze vyloučit další podobné objevy, především ve zdejších horách. Kdo ví, co tam všechno žije.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Louisiana State University, Journal of Mammalogy

  • Zdroj fotografií: Kevin C. Rowe, Senior Curator of Mammals, Museum Victoria

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907