Kulovitá kamera Explorer, kterou lze házet jako míčem

05.07.2015 - Stanislav Mihulka

Kamera na házení si získala pozornost policejních složek USA


Reklama

Prototyp kamery ve tvaru koule, kterou lze házet jako míčem, představila americká společnost Bounce Imaging už v roce 2012. Teď doručuje první stovku kamer Explorer policejním oddělením ve Spojených státech.

Ačkoliv tato kamera nebyla původně zamýšlena jako nástroj pro bezpečnostní složky, rychle si získala pozornost představitelů policie. Policisté totiž často musejí rychle proniknout do míst, kde hrozí nebezpečí, ale přitom tam není vidět. A právě v tom by jim mohl Explorer pomoct.

Kamera Explorer je o něco větší než tenisový míček a narozdíl od běžné elektroniky může být prudce hozena. Policista ji může hodit na místo, kam sám nevidí a kamera mu průběžně posílá panoramatický  obraz do tabletu nebo chytrého telefonu. Po aktivaci Exploreru zachytí jeho šest čoček několik černobílých snímků za sekundu a mikroprocesor uvnitř kamery z nich ihned poskládá 360 stupňový panoramatický obraz okolí hozené kamery.

Kamera má vlastní zdroj osvětlení s LED světlem, které v taktické verzi za 2 495 dolarů svítí blízce infračerveným zářením.

  • Zdroj textu:

    MIT News, Bounce Imaging

  • Zdroj fotografií: Bounce Imaging

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Letecký most do Západního Berlína - americký letoun se chystá přistát na letišti Tempelhof, snímek z období blokády města z roku 1948.

Historie

Když se elektromobily nemohou nabíjet z rozvodné sítě, může energie jet za nimi – díky mobilním stanicím.

Věda

Planeta K2-315b je příliš horká na to, aby na ní mohl existovat život pozemského typu.

Vesmír

Istrijské městečko Motovun je samo o sobě krásným místem. Lanýže jsou jen jedním z dalších lákadel.

Zajímavosti

Plejtvákovec šedý dosahuje délky 12-15 metrů, přičemž zaznamenané maximum je 15,5 metru. Hmotnost se pohybuje v průměru mezi 25 a 28 tunami, maximum je 40 tun.

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907