Kulovitá kamera Explorer, kterou lze házet jako míčem

05.07.2015 - Stanislav Mihulka

Kamera na házení si získala pozornost policejních složek USA


Reklama

Prototyp kamery ve tvaru koule, kterou lze házet jako míčem, představila americká společnost Bounce Imaging už v roce 2012. Teď doručuje první stovku kamer Explorer policejním oddělením ve Spojených státech.

Ačkoliv tato kamera nebyla původně zamýšlena jako nástroj pro bezpečnostní složky, rychle si získala pozornost představitelů policie. Policisté totiž často musejí rychle proniknout do míst, kde hrozí nebezpečí, ale přitom tam není vidět. A právě v tom by jim mohl Explorer pomoct.

Kamera Explorer je o něco větší než tenisový míček a narozdíl od běžné elektroniky může být prudce hozena. Policista ji může hodit na místo, kam sám nevidí a kamera mu průběžně posílá panoramatický  obraz do tabletu nebo chytrého telefonu. Po aktivaci Exploreru zachytí jeho šest čoček několik černobílých snímků za sekundu a mikroprocesor uvnitř kamery z nich ihned poskládá 360 stupňový panoramatický obraz okolí hozené kamery.

Kamera má vlastní zdroj osvětlení s LED světlem, které v taktické verzi za 2 495 dolarů svítí blízce infračerveným zářením.

Reklama

  • Zdroj textu:

    MIT News, Bounce Imaging

  • Zdroj fotografií: Bounce Imaging

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907