Reklama


Kultovní snímky 20. století: Východ Země nad povrchem Měsíce

07.09.2015 - Martin Reichman


Reklama

Před necelými 47 lety, v prosinci 1968, letěla posádka Apolla 8 ze Země na Měsíc a zpět. Frank Borman, James Lovell a William Anders byli 21. prosince vyneseni na vrcholu rakety Saturn V, desetkrát obletěli Měsíc ve svém velitelském modulu a 27. prosince se vrátili na Zemi. Během své cesty pořídili přes 600 černobílých a 720 barevných snímků.

Jejich cesta přinesla několik primátů: lidé poprvé uskutečnili cestu k Měsíci, poprvé vzlétla raketa Saturn V a vůbec poprvé se podařilo tímto způsobem vyfotit Zemi z hlubin vesmíru. Jejich slavný snímek vzdálené modré Země nad měsíčním okrajem byl neocenitelným dárkem světu.

  • Zdroj textu:

    apod.nasa.gov

  • Zdroj fotografií: Apollo 8, NASA

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Operace Kruh skončila na přelomu ledna a února 1943 vítězstvím Rudé armády

 

Válka
Věda

Japonská sonda Hajabusa 2 u asteroidu Ryugu.

Vesmír

Diamantový kopeček

Black Diamond
podnik: Scoopi Café | cena: 18 407 Kč

Nejdražší kopeček zmrzliny vám naservírují v dubajském podniku Scoopi Café, a to aniž by pochutina předtím čekala v mrazáku – na počkání ji tam vyrábějí pomocí tekutého dusíku. Základ delikatesy, jež dostala jméno Black Diamond, tvoří vanilkové lusky dovezené z Madagaskaru. Jedinečnost dál dotváří nejdražší šafrán planety pěstovaný v Íránu a hoblinky černých lanýžů z italské oblasti Alba. Kopeček se sype vločkami 23karátového zlata a podává se v ručně vyrobené misce Versace a se stříbrnou lžičkou – obojí si přitom můžete nechat. 

Revue

Při ekologickém pohřbu vznikne hromada kvalitní zeminy, do které je možné zasadit strom, či jinak uctít mrtvého.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907