Lamborghini ze zlata: Model dražší než originál

05.11.2013 - Jan Miklín


Reklama

Dvoumístný „sporťák“ Lamborghini Aventador LP 700–4 zaujal při svém představení šest a půl litrovým dvanáctiválcovým motorem, zrychlením z nuly na sto za tři vteřiny a maximální rychlostí 370 km/h. Stejný potenciál přitáhnout pozornost má i jeho model v měřítku 1 : 8, který pochází z dílny německého inženýra Roberta Gülpen. Ten je, stejně jako originál, vyroben z uhlíkových vláken, avšak na povrchu jej pokrývá vrstva zlata. A to není vše – tento model, v současné době vystavený v showroomu Lamborghini v Dubaji – je pouze prototypem hračky, která má být vyrobena ze zlata kompletně. A zatímco cena pozlaceného modelu je v přepočtu „jen“ 6 milionů Kč, poctivě zlaté minilamborghini na sobě bude mít cenovku 140 milionů Kč.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Oceánský lapač Jenny v akci - během 12týdenní mise se mu podařilo z oceánu odstranit 10 tisíc tun odpadu.

Zajímavosti

Plynný obr 2M0437b se zrodil před pouhými několika miliony let (ilustrativní foto).

Vesmír

Žravost a obrovská pusa vysloužily rohatce brazilské (Ceratophrys cornuta) přiléhavou přezdívku „Pac-Man“ – podle jedné z prvních počítačových her, v níž nenasytný puntík s velkou pusou probíhá bludištěm a polyká vše, co se mu postaví do cesty.

Příroda
Věda

<p>Polární záře oblohu rozsvítí neonovým světlem. V Laponsku je lze pozorovat hlavně v zimě. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Cestování

Ženský akt ležící na břiše z roku 1917 od Egona Schieleho.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907