Lamborghini ze zlata: Model dražší než originál

05.11.2013 - Jan Miklín


Reklama

Dvoumístný „sporťák“ Lamborghini Aventador LP 700–4 zaujal při svém představení šest a půl litrovým dvanáctiválcovým motorem, zrychlením z nuly na sto za tři vteřiny a maximální rychlostí 370 km/h. Stejný potenciál přitáhnout pozornost má i jeho model v měřítku 1 : 8, který pochází z dílny německého inženýra Roberta Gülpen. Ten je, stejně jako originál, vyroben z uhlíkových vláken, avšak na povrchu jej pokrývá vrstva zlata. A to není vše – tento model, v současné době vystavený v showroomu Lamborghini v Dubaji – je pouze prototypem hračky, která má být vyrobena ze zlata kompletně. A zatímco cena pozlaceného modelu je v přepočtu „jen“ 6 milionů Kč, poctivě zlaté minilamborghini na sobě bude mít cenovku 140 milionů Kč.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907