Láska z lahvičky: Zájem o afrodiziaka podle prodejců stoupá

04.07.2015 - redakce 100+1

Sperma vorvaně, rozemletý roh nosorožce a prášek z mumie mají jedno společné: lidé je po staletí považovali za mocná afrodiziaka. Nejrůznější preparáty povzbuzující touhu jsou k mání i dnes, a podle prodejců zájem o ně dokonce roste


Reklama

Už od nepaměti lidé hledali zázračný preparát, který by jim pomohl získat náklonnost opačného pohlaví nebo povzbudil jejich sexuální apetenci. Také samotný název „léku touhy“ – afrodiziakum – pochází z řečtiny a odkazuje k bohyni lásky a krásy Afroditě. K povzbuzení na tomto poli se přitom v historii používalo ledacos.

„Ve středověku lidé často sahali po velbloudím mléku s přísadou medu, dále například po sušených červech a žížalách, které se dávaly do červeného vína jakožto nápoje lásky, a také po beraních a kozích varlatech vařených v mléce,“ vyjmenovává spisovatelka Dagmar Kludská.

Kapky, vůně, masti

Dnes máme k dispozici desítky barevných lahviček s umělými povzbuzovadly, pilulky i nejrůznější voňavky. Krémy a mastičky se aplikují na kůži, prášky a kapky se polykají a v neposlední řadě existují i látky, které se inhalují. Zázračné preparáty lze přitom pořídit za cenu v řádech stovek či tisíců korun. 

Podle majitelů sexshopů se i dnes afrodiziaka prodávají dobře – zájem o ně v poslední době dokonce roste. Některé průmyslové „zázraky“ však obsahují úplně běžné ingredience, jako například kofein nebo čokoládu. Touhu prý lze podpořit také dalšími potravinami. Kupříkladu zinek obsažený v jahodách napomáhá produkci pohlavních hormonů a konzumací zmíněného ovoce se údajně léčí i neplodnost. Erekci zase zlepší chřest, ale i ženšen nebo zázvor. Na trhu jsou rovněž k mání parfémy obsahující lidské sexuální feromony.

Nebezpečný jed

Nejvíce si pro afrodiziaka chodí muži a podle prodejců prý nejčastěji sahají po španělských muškách. Dříve se tento produkt lásky vyráběl z drobných brouků známých jako puchýřník lékařský. Když se zmíněného hmyzu dotknete, začne vylučovat tekutinu odporného zápachu, načež vám na kůži naskáčou hnisavé puchýře. Stejná jedovatá látka však v malých dávkách způsobuje prokrvení pohlavních orgánů, a používala se tak jako účinné afrodiziakum.

Při překročení bezpečného množství ovšem snadno došlo k oslepnutí, či dokonce ke smrti – puchýřník se tedy těšil značné oblibě i mezi traviči. Dnešní produkty známé jako španělské mušky ale obsahují spíš chemické náhražky než pravý výtažek z puchýřníka.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Na konci 19. století překonal během velké ruské chřipky virus přenášený lidmi vzdálenost 202 887 km za pouhých šest dní.

Zajímavosti

Slovenský umělec propojuje ve své tvorbě užitkovost i umění. Díla mladého skláře lze najít po celém světě.

Zajímavosti

Lidové milice pochodují 28. února 1948 přes Karlův most.

Historie

Čisticí prostředky mohou mít i stinnou stránku

Věda

Tvář robota Affetto

Věda

Sonda MMX u svého cíle

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907