Ledové auto: Král kanadských silnic

04.01.2014 - Jan Miklín


Reklama

V ulicích Ontaria byl k vidění neobvyklý „teréňák.“ Jeho karoserie – dá-li se to tak říct – totiž byla vyrobena z ledových bloků. „Byl to rozhodně ten nejnáročnější projekt, jaký jsme dělali,“ tvrdí prezidentka společnosti Iceculture Heidi Bayley, která má na svědomí třeba rozsáhlý ledový hrad Disney Ice Castle na Times Square i další rozsáhlá ledová díla. „Bylo tady mnoho věcí, které nemají co dělat s ledem,“ vysvětluje. Cesta auta začala (pomyslně) v Texasu, kde vyrobili kostru auta. V Bronson Automotive bylo vykucháno vše, co auto pro jízdu nezbytně nepotřebovalo, a v Ontariu na něj postupně namontovali pět tun ledu. A proč to všechno? Ledové auto dostalo roli v reklamě firmy Canadian Tire na autobaterii, startující bez problému i v čtyřicetistupňovém mrazu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907