Lepší než vojáci? Americká armáda testuje dálkově ovládané strážní věže

05.10.2015 - Stanislav Mihulka

Nahradí Tower Hawk System vojáky na stráži?


Reklama

Mezi nejméně příjemné zážitky vojenského života prý patří strážní služba. A taky je to pěkně pracné. US Army se tudíž snaží své strážné nějak rozumně nahradit, aby si mohla uvolnit vojáky pro důležitější mise.

Řešením by se mohl stát Tower Hawk System, čili dálkové ovládané strážní věže, které by sehrály roli ozbrojených stráží. Americká armáda tento systém testuje ve Fort Bliss v Texasu.

Postavili si tam experimentální expediční základnu, kde vojáci ověřují použitelnost nových technologií v akci. Každá z dálkově ovládaných věží je vybavena kulometem M2 Browning a odstřelovací puškou .338 Lapua Magnum. Věže kolem celé základny ovládají 2 operátoři, kteří mají pěkně pod střechou k dispozici optické, termální a infra kamery. Spolu se strážními věžemi nahradí celkem deset vojáků na stráži.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, US Army

  • Zdroj fotografií: US Army / David VergunDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907