Londýn se těší na novou atrakci: V Soho bude otevřen první soví bar

26.02.2015 - Martin Reichman

V londýnské čtvrti Soho zahájí v průběhu března svůj provoz soví bar. Vedle velkého zájmu ale akce vyvolává i odpor ochránců zvířat


Reklama

Londýnské Soho je čtvrtí bohémů, obchodu, zábavy a především kultury. Čtvrť nacházející se v samém centru metropole je známá množstvím klubů, hospod, barů, restaurací a do pozdní noci otevřených kaváren, které určují styl této čtvrti. Soho bylo zejména během víkendů natolik rušnou oblastí, že některé ulice byly dokonce uzavřeny pro dopravu.

Se sovou na koktejl

Nyní se Soho těší na novou atrakci, 19. března zde zahajuje svůj provoz soví bar - Annie the Owl. V baru bude kromě sovy Annie, podle níž je bar pojmenován, k vidění i 5 nebo 6 dalších sov, zvyklých na blízký kontakt s lidmi. Návštěvníci si je budou moci zblízka prohlédnout a případně i nakrmit. Na bezpečnost a pohodlí návštěvníků i opeřených hostů mají dohlížet zkušení sokolníci.

Vstupné, zahrnující hodinové posezení a dva koktejly, stojí 20 liber, zájemci ale musí mít i potřebnou dávku štěstí. Velký zájem o akci, donutil organizátory k tomu, že vstupenky se budou losovat. Známé není ani místo, kde bude bar fungovat. Provozovatelé vše chtějí odtajnit až těsně před samotným otevřením. Akce pochopitelně nezůstala nepovšimnuta ochránci zvířat a na westministerské radnici již leží petice se stovkami podpisů, požadující zásah úřadů proti možnému zneužívání zvířat.    

Annie the Owl navazuje na módu tokijských sovích kaváren, které se díky opeřencům těší velkému zájmu návštěvníků. Kavárny, ve kterých je možné živé sovy spatřit jsou také v Ósace a dalších městech Japonska.

  • Zdroj textu:

    London Evening Standard

  • Zdroj fotografií: Said Karlsson

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vesmír

Obnova historických budov vyžaduje znalost tradičních technik, jako je práce se dřevem či tvorba jemných omítek.

Zajímavosti

Letecká doprava v Chicagu

Věda

Dnes silnice číslo 66 slouží hlavně turistům a nostalgikům.

Historie

Výskoky nad hladinu (tzv. breaching) keporkaci daleko více prováděli, když od sebe byly velrybí skupiny dál...

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907