Malá modrá skleněnka: Východ Země nad horizontem Měsícem

21.12.2015 - Martin Reichman


Reklama

Úžasný snímek „vycházející“ Země pořídila sonda Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Na mimořádně detailním kombinovaném snímku jsou velmi dobře patrné obrysy Afriky, jižní Ameriky a Arabského poloostrova, a také horizont Měsíce. Snímek pochází ze série pořízené 12. října 2015, kdy byla sonda LRO 134 kilometrů nad kráterem Compton na odvrácené straně Měsíce. Výsledný obraz je složený z barevného a černobílého snímku. První snímek „východu“ Země nad povrchem Měsíce pořídila sonda Lunar Orbiter 1 v roce 1966. Pravděpodobně nejznámější snímek „vycházející“ Země má na svědomí posádka lodi Apollo 8, když na Štědrý večer 1968 poprvé obletěla Měsíc.

Reklama

  • Zdroj textu:

    lroc.sese.asu.edu

  • Zdroj fotografií: NASA/GSFC/Arizona State University

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

V tradiční koridě jsou přesně určené nástroje, které má matador k dispozici. V první fázi se používají kopí varas a pláštěnka capote, v další pak barevné tyče s háky banderillas. V závěrečné části přichází ke slovu muleta, meč espada či dýka puntilla.

Historie

Expert ochrany přírody připravuje sterilizační šipky pro hrochy v Kolumbii

Věda

Hladina kyslíku v atmosféře podstatně vzrostla, až když před 2,5 miliardami let na Zemi konečně poklesla intenzita „deště meteoritů“.

Vesmír

Tato stíhačka Ki-43 se dochovala v leteckém muzeu v americké Pimě.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907