Medicína s nadhledem: Superhrdinské protézy pro nejmenší pacienty

09.10.2015 - Stanislav Mihulka

Protézy mohou být velice cool


Reklama

Lékaři a pacienti doposud dávali přednost takovým protézám rukou, které by byly co nejvíce realistické, ať už vzhledem nebo pohybovými schopnostmi. A výrobci protéz jejich požadavky více či méně úspěšně řešili.

Společnost Open Bionics se ale vydala poněkud jinou cestou. Ve spolupráci s majiteli značek oblíbených postaviček v rámci programu Disney Accelerator navrhli několik nových designů protéz pro děti. Jsou mezi nimi ruce robotického obleku Iron Mana, princezny Elsy z Ledového království a rytíře Jedi ze světa Hvězdných válek.

Protézy Open Bionic nic nepředstírají, ale naopak dělají ze svých dětských majitelů superhrdiny. Lidé Open Bionic se zeptali pacientů s protézami, na čem jim vlastně záleží. Ukázalo se, že jim jde nejvíc o vzhled a váhu protéz, jejich pohybové schopnosti jsou až na druhém místě. Proto protézy odlehčili a vylepšili jejich estetiku. Nakonec z nich jsou nejsou umělé ruce, ale spíš cool módní doplňky, které budou ostatní děti jejich majitelům závidět.

  • Zdroj textu:

    Open Bionics, Disney Accelerator

  • Zdroj fotografií: Open Bionics

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Čingischánovo vraždění udělalo z hedvábné stezky paradoxně bezpečnější místo pro obchod.

Zajímavosti

Skupina trilobitů Ampyx priscus, společně zaplavených bahnem

Věda
Zajímavosti

Vlajky, jež astronauti vztyčili na Měsíci, mohly tamním podmínkám odolávat jen po symbolickou dobu. V přepočtu stály pouhých 650 korun

Vesmír

Babylon dnešní doby

V odlehlých údolích se během staletí vyvinuly stovky etnik s naprosto rozdílnou kulturou a jazykem. Jen s východní části ostrova (tedy nezávislým státem Papua-Nová Guinea) je spojeno celkem 841 různých jazyků a společně se západní Indonéskou půlkou se počet používaných nářečí šplhá k tisícovce. To je asi sedmina všech jazyků světa. Většinou z nich však nehovoří více než 1 000 lidí. Na východní polovině ostrova se proto lidé z různých kmenů dorozumívají prostřednictvím Tok Pisin – směsi místních dialektů a zkomolených výrazů z angličtiny. V západní části je společným dorozumívacím prostředkem indonéština.

Příroda

Ocenění za chemii si odnesl japonský tým, jenž vyzkoumal, že pětileté dítě denně vyprodukuje až půl litru slin.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907