Město vznášející se v oblacích vyděsilo obyvatele Číny

22.10.2015 - redakce 100+1

Silueta města, vznášejícího se v oblacích, vyděsila obyvatele čínských provincií Ťiang-si a Fo-šan. Šlo o bránu do paralelního vesmíru, nebo o tajný vládní pokus?


Reklama

Úkaz, během nějž byly v oblacích jasně patrné siluety mrakodrapů, trval jen několik minut. Konspirační teoretikové celého světa si mnuli ruce; konečně celý svět prohlédne to, co oni již dávno vědí – jde o důsledek používání chemtrails, bránu do paralelního vesmíru, potvrzení existence matrixu, případně o součást tajného projektu NASA, který má nastolit nové celosvětové náboženství.

Proti jsou (jak už to tak bývá) vědci. Pokud jsou záběry vznášejícího se města skutečné, jde podle nich o fatu morgánu, tedy optický jev, který vzniká v atmosféře v důsledku ohybu paprsku v různých vrstvách atmosféry.

Vábení víly Morgany

Fata morgána vzniká v důsledku nerovnoměrného ohřevu vzduchu nad zemí. Vytvoří se tak vrstvy vzduchu o různé teplotě a různém indexu lomu. Takové podmínky vznikají při teplotní inverzi nebo při pěkném počasí nad studeným mořem či ledovou plání. Na rozhraní těchto vrstev pak může docházet k odrazu světla. Vrstva se pak chová jako zrcadlo. Vzhledem k tomu, že je Země kulatá, má takové zrcadlo vlastnosti dutého zrcadla. Může proto docházet k deformaci vzniklého obrazu jeho zvětšení nebo například obrácení. Známá jsou například vyprávění námořníků, kteří viděli lodě vznášející se nad hladinou a někdy plující vzhůru nohama.

  • Zdroj textu:

    The Telegraph

  • Zdroj fotografií: TVS1, YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„Skála“ byla určena pro ty nejhorší. Vzhledem k silným chladným proudům a přísné ostraze z ní nebylo úniku.

Zajímavosti
Věda

Jagdpanzerů IV se vyrobily asi dvě tisícovky, tento se dochoval v Tankovém muzeu v německém Munsteru

Válka
Vesmír
Historie

V roce 2019 využilo průplav přes pět tisíc tankerů a podobný počet dalších nákladních lodí.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907