Město vznášející se v oblacích vyděsilo obyvatele Číny

22.10.2015 - redakce 100+1

Silueta města, vznášejícího se v oblacích, vyděsila obyvatele čínských provincií Ťiang-si a Fo-šan. Šlo o bránu do paralelního vesmíru, nebo o tajný vládní pokus?


Reklama

Úkaz, během nějž byly v oblacích jasně patrné siluety mrakodrapů, trval jen několik minut. Konspirační teoretikové celého světa si mnuli ruce; konečně celý svět prohlédne to, co oni již dávno vědí – jde o důsledek používání chemtrails, bránu do paralelního vesmíru, potvrzení existence matrixu, případně o součást tajného projektu NASA, který má nastolit nové celosvětové náboženství.

Proti jsou (jak už to tak bývá) vědci. Pokud jsou záběry vznášejícího se města skutečné, jde podle nich o fatu morgánu, tedy optický jev, který vzniká v atmosféře v důsledku ohybu paprsku v různých vrstvách atmosféry.

Vábení víly Morgany

Fata morgána vzniká v důsledku nerovnoměrného ohřevu vzduchu nad zemí. Vytvoří se tak vrstvy vzduchu o různé teplotě a různém indexu lomu. Takové podmínky vznikají při teplotní inverzi nebo při pěkném počasí nad studeným mořem či ledovou plání. Na rozhraní těchto vrstev pak může docházet k odrazu světla. Vrstva se pak chová jako zrcadlo. Vzhledem k tomu, že je Země kulatá, má takové zrcadlo vlastnosti dutého zrcadla. Může proto docházet k deformaci vzniklého obrazu jeho zvětšení nebo například obrácení. Známá jsou například vyprávění námořníků, kteří viděli lodě vznášející se nad hladinou a někdy plující vzhůru nohama.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Telegraph

  • Zdroj fotografií: TVS1, YouTubeDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Objevený masový hrob na lokalitě Vráble. Téměř všechny nalezené kostry jsou bez hlavy. (foto: Martin FurholtCC BY 4.0)

Věda

Nedělní erupce třídy X v podobě jasného záblesku (vpravo nahoře), jak ji zachytila observatoř SDO. (foto: NASA, SDOCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Boeing B-17G Flying Fortress při letecké přehlídce. (foto: Wikimedia Commons, Airwolfhound, CC BY-SA 2.0)

Válka
Zajímavosti

První evropská kavárna vznikla v Benátkách v roce 1640. Česko si na svou první kavárnu počkalo až do roku 1714. Koncem 19. století už bylo v Praze více než 70 kaváren a v Brně téměř stovka. (foto: Pixabay, CC0)

Historie

Požár v proslulé katedrále Notre-Dame v Paříži vypukl v pondělí 15. dubna 2019 během rekonstrukce její střechy. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907