Město vznášející se v oblacích vyděsilo obyvatele Číny

22.10.2015 - redakce 100+1

Silueta města, vznášejícího se v oblacích, vyděsila obyvatele čínských provincií Ťiang-si a Fo-šan. Šlo o bránu do paralelního vesmíru, nebo o tajný vládní pokus?


Reklama

Úkaz, během nějž byly v oblacích jasně patrné siluety mrakodrapů, trval jen několik minut. Konspirační teoretikové celého světa si mnuli ruce; konečně celý svět prohlédne to, co oni již dávno vědí – jde o důsledek používání chemtrails, bránu do paralelního vesmíru, potvrzení existence matrixu, případně o součást tajného projektu NASA, který má nastolit nové celosvětové náboženství.

Proti jsou (jak už to tak bývá) vědci. Pokud jsou záběry vznášejícího se města skutečné, jde podle nich o fatu morgánu, tedy optický jev, který vzniká v atmosféře v důsledku ohybu paprsku v různých vrstvách atmosféry.

Vábení víly Morgany

Fata morgána vzniká v důsledku nerovnoměrného ohřevu vzduchu nad zemí. Vytvoří se tak vrstvy vzduchu o různé teplotě a různém indexu lomu. Takové podmínky vznikají při teplotní inverzi nebo při pěkném počasí nad studeným mořem či ledovou plání. Na rozhraní těchto vrstev pak může docházet k odrazu světla. Vrstva se pak chová jako zrcadlo. Vzhledem k tomu, že je Země kulatá, má takové zrcadlo vlastnosti dutého zrcadla. Může proto docházet k deformaci vzniklého obrazu jeho zvětšení nebo například obrácení. Známá jsou například vyprávění námořníků, kteří viděli lodě vznášející se nad hladinou a někdy plující vzhůru nohama.

  • Zdroj textu:

    The Telegraph

  • Zdroj fotografií: TVS1, YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907