Život na hraně: městský horolezec Yaroslav Segeda se výšek rozhodně nebojí

19.08.2014 - Martin Reichman

Ukrajinský mladík Yaroslav Segeda má zvláštní zálibu. Bez jakéhokoli zajištění zlézá výškové budovy v Kyjevě. Fotografie svých výstupů poté publikuje na svém facebookovém profilu.


Reklama

Yaroslav má vystudovanou obchodní školu a o svém svérázném koníčku hovoří jako o formě relaxace. „Rozhodně při svých výstupech necítím strach, jde spíše o vzrušení a obrovský nával adrenalinu“, říká ukrajinský Spiderman.

Ve svém „portfoliu“ má kromě nejvyšších staveb v domovském Kyjevě i International Business Park v Moskvě a ponořil se i hluboko pod zem, do sádrovcového dolu na východní Ukrajině.

Na své výlety za vzrušením Yaroslav vyráží i několikrát v týdnu, často s podobně "postiženými" přáteli. Během tří let zdolal desítky výškových budov a staveb a jeho dosavadním rekordem je 260 metrů vysoký televizní vysílač v Kyjevě.

Zlézání výškových budov není nic neobvyklého, mezi celosvětově známé lezce patří například Francouz Alain Robert, který vylezl na více než 85 výškových budov, například na Eiffelovu věž, newyorský Times Tower, Sydney Tower nebo na čtvrtý nejvyšší mrakodrap světa Tchaj-pej 101.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907