Život na hraně: městský horolezec Yaroslav Segeda se výšek rozhodně nebojí

19.08.2014 - Martin Reichman

Ukrajinský mladík Yaroslav Segeda má zvláštní zálibu. Bez jakéhokoli zajištění zlézá výškové budovy v Kyjevě. Fotografie svých výstupů poté publikuje na svém facebookovém profilu.


Reklama

Yaroslav má vystudovanou obchodní školu a o svém svérázném koníčku hovoří jako o formě relaxace. „Rozhodně při svých výstupech necítím strach, jde spíše o vzrušení a obrovský nával adrenalinu“, říká ukrajinský Spiderman.

Ve svém „portfoliu“ má kromě nejvyšších staveb v domovském Kyjevě i International Business Park v Moskvě a ponořil se i hluboko pod zem, do sádrovcového dolu na východní Ukrajině.

Na své výlety za vzrušením Yaroslav vyráží i několikrát v týdnu, často s podobně "postiženými" přáteli. Během tří let zdolal desítky výškových budov a staveb a jeho dosavadním rekordem je 260 metrů vysoký televizní vysílač v Kyjevě.

Zlézání výškových budov není nic neobvyklého, mezi celosvětově známé lezce patří například Francouz Alain Robert, který vylezl na více než 85 výškových budov, například na Eiffelovu věž, newyorský Times Tower, Sydney Tower nebo na čtvrtý nejvyšší mrakodrap světa Tchaj-pej 101.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Horké chvíle na orbitě v podání filmu Gravitace. Bez ochrany skafandru by kosmonauti ztratili vědomí za patnáct sekund.

Vesmír

Průměrná nosnice dává ročně 320 vajec, ale stavbou těla není podobné zátěži uzpůsobená.

Zajímavosti

Viktoriánské ženy musely dodržovat přísná módní pravidla. Pas si stahovaly korzetem a krinolíny naopak roztahovaly obručemi.

Historie

Fritz Julius Lemp (vlevo) v družném hovoru s kontradmirálem Karlem Dönitzem .

Válka

Bakteriofág (odvozený ze slov bakterie a fagein – řecky „jíst“), zkráceně fág, je obecný název pro virus infikující bakterie.

Věda

Historický střed města Trogir byl roku 1997 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO díky své mimořádné architektonické kontinuitě výstavby města.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907