Život na hraně: městský horolezec Yaroslav Segeda se výšek rozhodně nebojí

19.08.2014 - Martin Reichman

Ukrajinský mladík Yaroslav Segeda má zvláštní zálibu. Bez jakéhokoli zajištění zlézá výškové budovy v Kyjevě. Fotografie svých výstupů poté publikuje na svém facebookovém profilu.


Reklama

Yaroslav má vystudovanou obchodní školu a o svém svérázném koníčku hovoří jako o formě relaxace. „Rozhodně při svých výstupech necítím strach, jde spíše o vzrušení a obrovský nával adrenalinu“, říká ukrajinský Spiderman.

Ve svém „portfoliu“ má kromě nejvyšších staveb v domovském Kyjevě i International Business Park v Moskvě a ponořil se i hluboko pod zem, do sádrovcového dolu na východní Ukrajině.

Na své výlety za vzrušením Yaroslav vyráží i několikrát v týdnu, často s podobně "postiženými" přáteli. Během tří let zdolal desítky výškových budov a staveb a jeho dosavadním rekordem je 260 metrů vysoký televizní vysílač v Kyjevě.

Zlézání výškových budov není nic neobvyklého, mezi celosvětově známé lezce patří například Francouz Alain Robert, který vylezl na více než 85 výškových budov, například na Eiffelovu věž, newyorský Times Tower, Sydney Tower nebo na čtvrtý nejvyšší mrakodrap světa Tchaj-pej 101.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vizualizace polární záře tančící v atmosféře rudé planety. (foto: Shutterstock)

Vesmír

Noráky se nazývali čeští muži, kteří museli za druhé světové války odejít do totálního nasazení do Norska. Bylo jich 1300. Většinu z nich Němci poslali až za polární kruh, kde stavěli opevnění, silnice a železnice. (foto: soukromý archiv příbuzných Jana Novotného)

Zajímavosti

Růžoví elegáni se často hašteří. Vzrušením se jim načepýří peří a obzvlášť v zapadajícím slunci, kdy jeho barvy zázračně ožívají, bývají nádherní. (foto: David Říha)

Příroda

Aby se dostala na palubu, musela Jeanne Barretová oblékat mužský oděv. Námořníci však nic nepoznali. Její skutečná identita vyšla najevo při vylodění na Tahiti v dubnu 1768. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Objevená hlava mramorového Hérákla z Antikythéry. (foto: Nikos GiannoulakisCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907