Military Club Kolín: divize Grossdeutschland, polní kuchyně a Mercedes Benz 1500

23.07.2015 - David Říha

Teprve nedávno vzniklý kolínský KVH se zabývá převážně dějinmi první a druhé světové války. Vlastní též několik kusů vojenské historické techniky


Reklama

Klub vojenské historie známý jako Military club Kolín se zabývá obdobím první a druhé světové války. Oficiálně klub vznikl 8. října 2013. Do té doby se členové organizace účastnili akcí pod hlavičkou VCC Kolín jehož jsou členy nadále.

Co se prvního světového konfliktu týče, tak zde se zabývají ztvárňováním pěších vojáků rakousko-uherské armády. V této oblasti spolupracují s klubem vojenské historie v Čáslavi. V druhé světové válce reprezentují příslušníci KVH především německou stranu, a sice Wehrmacht, divizi Grossdeutschland. Kromě toho se někteří členové zabývají československým četnictvem, předmnichovskou armádou a Rudou armádou.

Členové vlastní vedle obligátních střelných zbraní též několik kusů historické techniky. Jedná se o Mercedes Benz 1500, MB 170V, KDF, motorku M72 (věrohodně přestavěnou na BMW R71) a v neposlední řade i vozidlo TATRA 57k. Kromě toho klub vlastní polní kuchyni PK60 upravenou na dobu R-U ve které vaří na vojensko-historických akcích a dalších podobných událostech, jako například Haškova Lipnice, odhalení sochy Švejka v Putimi, masopust v Neratovicích, letecký den Čáslav a tak dále.

 

Více informací na: www.militaryclubkolin.cz  nebo na FB Militaryclubkolin

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907