Miniaturní chameleoni z australské zoo

13.03.2015 - Martin Reichman

Australské zoo Taronga se poprvé za 5 let podařilo odchovat mláďata chameleona jemenského (Chamaeleo calyptratus). Při pohledu na tyto malé rošťáky lze jen těžko věřit, že tento plaz, jehož domovem jsou horské a podhorské pouště jižního Jemenu a Saudské Arábie, patří mezi největší druhy chameleonů. Dospělý samec dorůstá délky až 65 centimetrů a dospělé samice jsou zhruba o 20 centimetrů menší. Chameleon jemenský je typický svou velmi vysokou přilbou a výrazným hrdelním hřebenem. Patří mezi nejkrásněji vybarvené chameleony.

Chameleon jemenský (Chamaeleo calyptratus) -

Chameleon jemenský (Chamaeleo calyptratus) -

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907