Miniaturní chameleoni z australské zoo

13.03.2015 - Martin Reichman

Australské zoo Taronga se poprvé za 5 let podařilo odchovat mláďata chameleona jemenského (Chamaeleo calyptratus). Při pohledu na tyto malé rošťáky lze jen těžko věřit, že tento plaz, jehož domovem jsou horské a podhorské pouště jižního Jemenu a Saudské Arábie, patří mezi největší druhy chameleonů. Dospělý samec dorůstá délky až 65 centimetrů a dospělé samice jsou zhruba o 20 centimetrů menší. Chameleon jemenský je typický svou velmi vysokou přilbou a výrazným hrdelním hřebenem. Patří mezi nejkrásněji vybarvené chameleony.

Chameleon jemenský (Chamaeleo calyptratus) -

Chameleon jemenský (Chamaeleo calyptratus) -

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Taronga Zoo, Paul FahyDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Smrt Julia Caesara, těsně před vznikem císařství

Věda

Záběr výbuchu z 16. července 1945 v Novém Mexiku – nechybělo ale zas tak moc, aby atomovou bombu sestrojilo i nacistické Německo. Ve výřezu první atomová bomba odpálená během testu Trinity. (foto: Shutterstock + Wikimedia Commons, Federální vláda Spojených států amerických, CC0)

Zajímavosti

Vytrženo z kontextu

The Furniture Lift | Leandro Erlich

Argentinský umělec Leandro Erlich si pro svou neotřelou instalaci zvolil náměstí ve francouzském Nantes. Přímo nad jeho střed do výšky zhruba deseti metrů umístil kus rohové budovy, k jejímuž oknu vede nábytkový výtah. Erlich si zakládá na realističnosti svých projektů, a výsek stavby se proto jeví velmi uvěřitelně: Nechybějí ani takové detaily jako cihly ve stěnách či prostory pod podlahou. Kus konstrukce vyrobený z ultralehkých materiálů přitom nedrží ve vzduchu žádná pomocná lana – jeho jedinou oporu představuje právě žebřík. (foto: Profimedia)

Revue

Sebereplikující se von Neumannovy sondy by mohly vydávat rádiové záření, které je schopen do veliké vzdálenosti detekovat radioteleskop FAST.

Vesmír

Plamének plotní běžně kvete od června do září, často se však s jeho květy potěšíme i v říjnu a výjimečně dokonce i počátkem listopadu. Plamének dokáže dokonale skrýt dřeviny i ploty, po nichž se pne.

Příroda

Portrét Perchty z Rožmberka, detail obrazu z 19. století, který se nachází na hradě Rožmberk.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907