Miniaturní domeček v londýnském Twickenhamu za cenu rodinného sídla

26.01.2015 - Martin Reichman

Na první pohled vypadá stavba z londýnské čtvrti Twickenham spíše jako zahradní domek, majitel si ji ale cení na 11 milionů


Reklama

Pokud občas nad cenami českých realitních kanceláří kroutíte nevěřícně hlavou, londýnský domeček ve čtvrti Twickenham vás přesvědčí, že absurdní ceny nejsou výmyslem pouze českých makléřů. Minidomek vmáčknutý do mezery mezi dva domy v jihozápadním Londýně si jeho majitel považuje na těžko uvěřitelných 299 950 liber, tedy v přepočtu téměř 11 milionů korun.

Domeček, původně postavený jako výměnek pro majitelu babičku, měří jen 8 × 2 metry. Majitel sousedního domu jej původně hodlal zbourat a na jeho místě chtěl zbudovat příjezdovou cestu k zadní části domu. Místní úřady ale byly proti, a tak se rozhodl svůj minidomek zpeněžit. Možná se mu to i podaří, k domku totiž náleží i téměř 500metrová parcela v zadní části. A to už je prostor, za který se platí a v drahém Londýně to platí dvojnásob.

  • Zdroj textu:

    itv.com

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Escobar měl na svědomí tisíce životů. V Medellínu sotva potkáte někoho, kdo by neznal některou z obětí.

Cestování
Historie

Jeden z australských sklípkanců. Tento pavouk patří k nejnebezpečnějším druhům zvířat na světě a jedno jeho kousnutí může být pro člověka smrtelné.

Věda

Mlha v atmosféře Pluta na snímku sondy New Horizons

Vesmír

Hamburger byl populární už v antice

Věda

Izraelské A-4 Skyhawky se osvědčily, tyto stroje však už čekají na rozebrání.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907