Minijachta jako puzzle: Mrštné „vajíčko“ pro každého

30.10.2013 - Jan Miklín

Přesně opačným směrem, než je stavba okázalých a dlouhých luxusních jachet, se vydal italský designér Pierpaolo Lazzarini. Navrhl sedmimetrovou loď, dostatečně velkou pro skupinu přítel, kterou si bude moci dovolit (skoro) každý


Reklama

Ital svůj koncept označuje s hrdostí jako revoluci na moři. „Můj sen byl vyplout na moře se skupinou známých bez toho, abych platil obří poplatky za délku lodi. Doplout na ostrov s klidným mořem, poslouchat hudbu a užívat si pohody,“ popisuje svou motivaci. „Tak jsem se rozhlédl, co je na trhu k dispozici, jednotlivé součástky poskládal a výsledkem je Jet Capsule.“

Pohodlné vajíčko

Loď svým tvarem připomíná vajíčko, plovoucí na moři. „Od prvního náčrtku, který jsem nakreslil v roce 2009, pracoval tým inženýrů na zhmotnění mé představy,“ uvádí designer.Ke stavbě trupu jsme použili moderní kompozitní materiály a uhlíková vlákna, loď je tak mimořádně lehká a díky tomu i rychlá. Navíc spotřebuje méně paliva, takže její provoz je levný a ekologický.“

Zájemci si mohou vybrat z na míru poskládaných variant lišících se výbavou, vnitřním uspořádáním a motorizací. Objednávka lodi trochu připomíná skládání puzzle. V prvním kroku je třeba rozhodnout se mezi standardním sedmimetrovým modelem nebo pětimetrovou verzí Mini. Dále přijdou na řadu barvy – k dispozici je dvanáct barevnách kombinací. Třetím krokem je rozmístění vnitřního prostoru. Výrobce nabízí například uspořádání se dvěma dlouhými pohovkami po stranách, křesly v řadě za sebou nebo minikuchyňkou. Samozřejmostí je i výběr barvy interiéru.

Důležitým krokem je volba motoru. Standardně lze vybírat z motorů o výkonu od 150 do 700 koňských sil, použití nejsilnějšího z nich slibuje maximální rychlost 50 uzlů, tedy asi 92 km/h. Že loď je dokonalá skládačka s bezpočtem variant, naznačuje poslední fáze konfigurátoru: v ní lze vybírat například přídavná aerodynamická křidélka, úpravo pro potápění, design kokpitu nebo různé varianty zábavních systémů. Výrobce nabízí i několik předpřipravených specifikací, například pro záchranáře nebo použitelné jako vodní taxi.

Pokud vás popis vlastností nadchl, jistě jste zvědavi na cenu. Ta je však zatím velkou neznámou, ačkoliv na webu výrobce je již možná registrace zájemců.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia, www.seajetcapsule.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907