Místo řetězu břečťan: Originální doplněk pro cyklisty

08.05.2015 - Martin Reichman


Reklama

Kolo není zločinec, tak proč jej poutat řetězem? Italský návrhář Sono Mocci se rozhodl nahradit nevzhledné zámky na kolo, elegancí inspirovanou přírodou. Jeho cyklozámek Ivy Lock vypadá jako šlahoun popínavé rostliny. Je vyrobený z oceli potažené silikonem a k uzamčení slouží čtyřmístný mechanický kódový zámek. Elegance ovšem jde jen málokdy ruku v ruce s funkčností. Tenký zámek by patrně odolal jen náhodným nenechavcům. Proti zkušeným zlodějům by nejspíš dlouho neobstál.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Seoul Design FoundationDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bodamské jezero leží v nadmořské výšce 395,6 metrů a je třetí největší ve střední Evropě po Balatonu a Ženevském jezeře. (foto: Shutterstock)

Věda

Vilémovi patřilo 20 % rozlohy Anglie. Z dalších 55 % mu jeho „přátelé“ přispívali – navíc všude vybíral daně. A pořád měl své obří výnosné vévodství v Normandii. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Ectobius lapponicus – „náš“ evropský šváb rusec laponský. Je celkem běžný hlavně v lesích, občas v sadech nebo v zahradách. Objevuje se od května do září. (foto: © Marek Velechovský)

Příroda

Mlhovina CG 4 v souhvězdí Lodní záď je někdy přezdívána „Ruka boží“. Vědci podobné mlhoviny nazývají „kometární globule“, protože tvar jejich plynného oblaku připomíná kometu. (foto: National Optical Astronomy Observatory, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Evropská kosmická agentura (ESA) představila 23. listopadu 2022 nový tým astronautů pro vesmírný program. Je mezi nimi i Čech Aleš Svoboda (na nedatovaném archivním snímku). (foto: Profimedia)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907