Motorka vyrobená z kukuřice: Úžasná replika Hondy CB500 z roku 1972

10.02.2015 - Martin Reichman


Reklama

Kanaďan Jonathan Brand je především umělec, vždyť také vystudoval umění a design na Yaleské univerzitě. Je ale také fanoušek motorů a nových technologií. Ve svém zatím posledním projektu spojil tyto své vášně a výsledkem je úžasná 3D replika motocyklu Honda CB500 z roku 1972. Jonathan si kompletní motorku, díl po dílu, vytisknul na 3D tiskárně z PLA biopolymeru, jehož základem je obyčejná kukuřice. Motorka je tak i dokonale ekologická. Původně si prý Jonathan tuto krásku chtěl koupit, po narození syna se ale rozhodl, že si ji vyrobí sám. A povedlo se mu to takřka dokonale.

Jak probíhá výroba motocyklu pomocí 3D tiskárny, si můžete prohlédnout na tomto Jonathanově videu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Jonathan Brand | YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pochod žen v roce 1915 v New Yorku. K volbám zde mohly dámy poprvé v listopadu 1918.

Historie

Léčba eboly bude náročná i s fungujícími léky

Věda

Hřebčín v Kladrubech je nejstarším nepřetržitě fungujícím místem svého druhu na světě.

Zajímavosti

Brokovnice TP-82, která byla u ruských kosmonautů součástí tzv. balíčku pro přežití, měla pod dvouhlavní ještě třetí hlaveň, jež mohla vystřelit signalizační náboj.

Vesmír

Nažka pocházející z rozšířené trvalky – hlaváče fialového (Scabiosa columbaria). Snímek slouží zároveň jako srovnání dvou metod mikroskopie. Nalevo je obrázek ze světelného mikroskopu, který je ve skutečných barvách a působí „živěji“, napravo je dobarvený snímek z elektronového mikroskopu, který na rozdíl od prvního poskytuje větší množství detailů a hloubku ostrosti. (Autor: Viktor Sýkora)

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907