The Murrow Boys - váleční zpravodajové na všech frontách

28.08.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Američtí váleční zpravodajové, patřící do skupiny reportérů známých jako „The Murrow Boys“ postávají na chodníku v Londýně, krátce před zahájením operace Overlord, kterou budou jako speciální tým pokrývat pro americkou rozhlasovou stanici CBS. Na obrázku zleva: Richard C. Hottelet, Gene Ryder, Bill Downs, Charles Collingwood a Charles Shaw.

Neoficiální název „The Murrow Boys“ vznikl podle novináře Edwarda R. Morrowa, který byla hlavní postavou této nefomální skupiny a většinu ostatních žurnalistů do ní přivedl. Největšího věhlasu dosáhli před a v průběhu druhé světové války, když dodávali reportáže ze všech bojišť. Členem této skupiny byl mimo jiné i William L. Shirer, u nás známý především díky zpravodajství z nacistického Německa, které pokrylo i události Mnichovské krize.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Oceánský lapač Jenny v akci - během 12týdenní mise se mu podařilo z oceánu odstranit 10 tisíc tun odpadu.

Zajímavosti

Plynný obr 2M0437b se zrodil před pouhými několika miliony let (ilustrativní foto).

Vesmír

Žravost a obrovská pusa vysloužily rohatce brazilské (Ceratophrys cornuta) přiléhavou přezdívku „Pac-Man“ – podle jedné z prvních počítačových her, v níž nenasytný puntík s velkou pusou probíhá bludištěm a polyká vše, co se mu postaví do cesty.

Příroda
Věda

<p>Polární záře oblohu rozsvítí neonovým světlem. V Laponsku je lze pozorovat hlavně v zimě. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Cestování

Ženský akt ležící na břiše z roku 1917 od Egona Schieleho.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907