The Murrow Boys - váleční zpravodajové na všech frontách

28.08.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Američtí váleční zpravodajové, patřící do skupiny reportérů známých jako „The Murrow Boys“ postávají na chodníku v Londýně, krátce před zahájením operace Overlord, kterou budou jako speciální tým pokrývat pro americkou rozhlasovou stanici CBS. Na obrázku zleva: Richard C. Hottelet, Gene Ryder, Bill Downs, Charles Collingwood a Charles Shaw.

Neoficiální název „The Murrow Boys“ vznikl podle novináře Edwarda R. Morrowa, který byla hlavní postavou této nefomální skupiny a většinu ostatních žurnalistů do ní přivedl. Největšího věhlasu dosáhli před a v průběhu druhé světové války, když dodávali reportáže ze všech bojišť. Členem této skupiny byl mimo jiné i William L. Shirer, u nás známý především díky zpravodajství z nacistického Německa, které pokrylo i události Mnichovské krize.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907