Na Manhattanu vyroste 44patrový zelený mrakodrap se zahrádkami

31.12.2015 - Martin Reichman

Luxusní a zelené – takové má být bydlení v novém mrakodrapu, který má vyrůst uprostřed Manhattanu. 44patrová budova má mít mezi jednotlivými patry zelené dvorky s trávníkem a venkovním posezením. Mrakodrap, který je dílem architektonického studia ODA New York, má mít 41 bytů a nabídne kromě luxusního bydlení i působivý výhled na okolní zástavbu.

Podle architektů mrakodrap kombinuje městské bydlení typické pro moderní New York a předměstský styl. Stavba štíhlého zeleného mrakodrapu má odstartovat v dubnu, nebo v květnu příštího roku.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia, moso-studio.com


Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Počátečním dnem kalendáře se stalo 22. září 1792, kdy se monarchie změnila v republiku. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907