Na svůj snímek čekal 5 let: Vyfotil překročení rychlosti zvuku

16.10.2014 - Martin Reichman


Reklama

Správný fotograf si na svůj životní snímek musí počkat, Joe Broyles na ten svůj čekal pět let. Tak dlouho se prý snažil zachytit vzácný okamžik, kdy stíhačka F-18 Super Hornet 2 prolomí bariéru rychlosti zvuku. Moment, kdy je možné zachytit tzv. Machův kužel, způsobený extrémním zhuštěním vodních par, trvá jen pár desetin sekundy. Jednašedesátiletý fotograf Joe prý v jedné vteřině pořídil osm snímků doufaje, že se mu jej podaří zachytit. Jak vidno podařilo se.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907